Co robić kiedy utknie tampon?

Tampon jest jednym ze środków higienicznych w czasie miesiączki. Jego niewielki rozmiar sprawia, że jest on prawie niewyczuwalny podczas noszenia. Może więc zdarzyć się tak, że najzwyczajniej w świecie o nim zapomnimy. Co robić, kiedy tampon utknął?

Co może się stać, kiedy tampon utknie?

Bardzo rzadko zdarza się, aby tampon utknął, ale nawet jeżeli to się stanie to nie ma powodów do zmartwień! Najpierw wytłumaczmy sobie jeden, ważny fakt – tampon nie może utknąć. Zdarza się, że jego wyjęcie może być po prostu trudniejsze, ponieważ sznureczek uległ rozerwaniu. Istotne jest również to, aby pamiętać o wyjęciu tampon przed aplikacją następnego.

Co jeśli zapomnimy o zaaplikowanym tamponie? Spokojnie, on nigdzie sobie nie pójdzie. Nie istnieje żadna możliwość, aby przedostał się on do macicy. Nie może on jednak pozostawać w pochwie za długo, ponieważ może się to okazać niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Szukasz lifehacków lub sprawdzonych odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Nasze porady znajdziesz na: https://allwimin.com/pl/wiedza/

Jeżeli zapomnimy o zaaplikowanym tamponie, mogą pojawić się nieprzyjemne skutki, jak:

  • infekcje,
  • podrażnienie błony śluzowej pochwy,
  • zespół wstrząsu toksycznego – jego objawy to ból mięśni i stawów, biegunka, wysoka gorączka i pieczenie skóry.

Dlaczego jeszcze musimy pamiętać o nieprzekraczaniu czasu noszenia tamponu? Nie są one sterylizowane oraz można znaleźć w nich środki chemiczne lub pestycydy, stosowane przy produkcji bawełny, które tworzą dodatkowe zagrożenie dla zdrowia.

Co więc zrobić, kiedy tampon “utknie”?

Najprostszym sposobem jest po prostu wyjęcie go własnymi palcami. Kiedy sznureczek się urwie, należy przykucnąć nad sedesem i delikatnie przeć. Potem dwoma palcami starać się uchwycić tampon.

Innym sposobem jest pomoc zaufanej osoby – może być to nasz partner bądź najbliższa przyjaciółka. Możemy czuć się nieswojo prosić o pomoc, ale dobrze jest o nią spytać zanim udamy się z tym problemem do lekarza. W jaki sposób wyciągnąć tampon przy pomocy bliskiej nam osoby? Wystarczy, że się położymy lub przykucniemy w taki sposób, aby mogła ona swobodnie włożyć palce i wyciągnąć tampon.

Kiedy jednak zdarzy się, że ani my sami, ani nasze najbliższe osoby nie poradzą sobie z wyciągnięciem tamponu, należy pamiętać, aby nie używać żadnych narzędzi dodatkowych – wyciągamy go tylko palcami! Dlaczego? Narzędzia muszą być odpowiednio wysterylizowane, aby mogły one dotknąć naszego ciała, a co więcej – można sobie zrobić krzywdę. Dlatego, jeżeli nasze próby wyciągnięcia tamponu okazują się nieskuteczne, należy dzwonić do ginekologa!

Alternatywa dla tamponów – majtki menstruacyjne!

Podczas miesiączki możemy wybrać spośród środków higienicznych najbardziej dla nas odpowiedni – podpaski, tampony czy kubeczek menstruacyjny. A może by spróbować czegoś innego? Majtki menstruacyjne marki WIMIN to pełna ochrona, wygoda i spokojna głowa! Nie musisz martwić utkniętym tamponem oraz tym, czy przemokłaś czy nie. Sprawdź sama! 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami Wimin – odwiedź nasz sklep -> https://allwimin.com/pl/sklep/ i odkryj wellnessowe produkty i suplementy stworzone z myślą o potrzebach kobiet.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Kawa specialty — za co lubimy tę kawę?

Kawa specialty jest kawą najwyższej jakości, która pozbawiona jest niemal wszystkich defektów

Koszule męskie – nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne

Koszule męskie to jedna z najbardziej uniwersalnych i klasycznych części garderoby.

Czy kampania reklamowa z udziałem mikro influencerów się opłaca ?

Influencerzy i mikro influencerzy diametralnie zmienili obraz świata reklamy.