Ceramiczna czy z konglomeratu: którą umywalkę warto wybrać?

Umywalka to niezwykle ważny element wyposażenia łazienki, który może przybierać różne formy. Można wyróżnić dwie najpopularniejsze kategorie: umywalki ceramiczne i konglomeratowe. Kiedyś w większości polskich łazienek można było spotkać jedynie standardowe umywalki ceramiczne.

Ceramiczna czy z konglomeratu: którą umywalkę warto wybrać

Jednak wraz z postępem technologii produkcji, coraz większą popularnością cieszą się umywalki z konglomeratu (zwanego także lanym marmurem). Aby nie żałować podjętej decyzji przez długi czas, warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, kształt i kolor, ale również materiał, z którego umywalka jest wykonana. To właśnie materiał stanowi jedno z najważniejszych kryteriów decyzji na temat umywalki.

Konglomerat w produkcji umywalek: czym jest?

Umywalka z konglomeratu – to obecnie bardzo poszukiwany produkt. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ze względu na charakterystyki takiego materiału, produkowanego z żywic syntetycznych i mielonego kamienia naturalnego. Zaletą tej technologii odlewania jest możliwość wytwarzania umywalek o cienkich rantach, ostrych krawędziach i unikalnych kształtach, które do niedawna były niemożliwe do osiągnięcia w przypadku ceramiki sanitarnej.

Oczywiście, wybierając umywalkę, zwracamy uwagę nie tylko na jej kształt i kolor, gdyż zależy nam na tym, by służyła przez odpowiednio długi czas. Okazuje się, że konglomerat świetnie spełnia to wymaganie, gdyż jest odporny na zarysowania, otarcia i uderzenia, a ze względu na jego gładką teksturę, podobną do naturalnego kamienia, nie tworzą się na nim kolonie grzybów i pleśni. Warto także wspomnieć o przystępnym koszcie produktów konglomeratowych.

Która w końcu – ceramiczna czy konglomeratowa?

Ceramiczne umywalki to prawdziwy klasyk, który króluje w naszych łazienkach od kilku stuleci. Wytwarzane są przeważnie z porcelitu lub fajansu, a następnie pokrywane warstwą estetycznego szkliwa, po czym wypalane w wysokich temperaturach. Taki proces produkcji sprawia, że ceramika sanitarna jest bardzo wytrzymała i odporna na zarysowania oraz działanie substancji żrących. Ostatnio pojawiła się także ceramika cienkorantowa, która stała się prawdziwym konkurentem dla ceramiki konglomeratowej. Jednocześnie umywalki ceramiczne:

  • są bardziej kruche;
  • są podatne na uderzenia;
  • ograniczają możliwości projektantów pod względem kształtów i kolorów.

Po uwzględnieniu wad i zalet umywalek ceramicznych oraz konglomeratowych będziesz mógł łatwo podjąć decyzję na temat tego, jakiego dokładnie produktu potrzebujesz do swojej łazienki. W każdym razie, staraj się wybierać towary od znanych producentów, gwarantujących wysoką jakość swoich produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?