Jak kupować elektronikę w lombardzie?

Data:

Kupując sprzęt elektroniczny z drugiej ręki można liczyć na bardzo korzystne oferty cenowe. Tylko gdzie szukać takich okazji? Takim miejscem może być lombard, w którym elektronika jest jednym z najczęściej sprzedawanych towarów.

Jak dużych obniżek można się spodziewać?

W lombardach sprzedaje się zwykle używany sprzęt elektroniczny, ale od czasu do czasu trafia się też prawdziwa gratka – coś zupełnie nowego, jeszcze na gwarancji, w oryginalnym pudełku. Oryginalne, nowe rzeczy sprzedawane są o przynajmniej kilkanaście procent taniej niż w sklepie, ale na taki sprzęt jest zawsze duży popyt, więc poszukiwacze okazji powinni codziennie sprawdzać oferty lombardów i od razu zgłaszać chęć ich zakupu.

Używany sprzęt też jest godny uwagi. Bardzo często oddawane do lombardu przedmioty są w dobrym stanie, działają bez zarzutu i ledwo widać po nich ślady użytkowania. W ofercie dominują laptopy, smartfony, telewizory, konsole do gier, a ich cena to około 50 procent wartości sklepowej – czasem mniej, czasem więcej, w zależności od tego, jak stary jest to sprzęt i czy nic w nim nie szwankuje.

Jaka jest jakość elektroniki w lombardzie?

Najkrócej odpowiadając – bardzo różna. I to właśnie wpływa na cenę sprzedawanych urządzeń. Lombardy zawsze testują przyjmowany sprzęt i raczej nie przyjmują rzeczy, które zupełnie nie działają bądź są w bardzo złym stanie. W dobrych lombardach wystawiana na sprzedaż elektronika jest dokładnie opisana – klient od razu dowiaduje się o uszkodzeniach sprzętu i jego wadach technicznych, może też obejrzeć wybraną rzecz przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zwykle nie ma też wątpliwości co do legalnego pochodzenia sprzętu – większość lombardów dba o swoją opinię i nie chce mieć problemów z policją, dlatego nie przyjmuje rzeczy, które najprawdopodobniej zostały skradzione.

Gdzie szukać okazji?

Elektronika cieszy się dużym wzięciem, więc lombardy chętnie ją przyjmują i nawet w małych placówkach jest przynajmniej parę rzeczy wartych uwagi. Najłatwiej jest oczywiście w dużych miastach, gdzie lombardów jest sporo i każdego dnia można się spodziewać nowej dostawy sprzętu.

Nie trzeba jednak mieszkać w Warszawie by móc skorzystać z oferty tamtejszych lombardów. Coraz więcej placówek, jak na przykład https://www.lombardexpres.pl, wystawiają swoje towary na sprzedaż w internecie, korzystając z platformy Allegro lub prowadząc własny sklep internetowy.

źródło https://www.lombardexpres.pl/

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Modne dresy damskie – jaki sklep internetowy wybrać?

Dresy niewątpliwie na dobre wróciły do łask. Dawniej noszono je tylko po domu czy ubierano na siłownię.

Co robić kiedy utknie tampon?

Jego niewielki rozmiar sprawia, że jest on prawie niewyczuwalny podczas noszenia.

Sterydy anaboliczne – czym są i jakie są skutki ich stosowania

W naturze odpowiadają za obniżony głos, zarost, stymulację wzrostu tkanki kostnej i mięśniowej, produkcję czerwonych krwinek.

Odwodnienie organizmu

Odwodnienie organizmu może być poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia, w szczególności dla dzieci i osób starszych.