Wiotka skóra na ramionach – jak ją ujędrnić?

Na wiotkość skóry na ramionach wpływa kilka czynników. Utrata kolagenu wynikająca z upływu lat oraz schudnięcie w szybkim tempie dużej ilości kilogramów mogą przyczynić się do powstania tzw. pelikanów. Na szczęście luźna skóra na ramionach to nie problem.

Medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań, które nie wymagają użycia skalpela. Z jakich metod można skorzystać, by pozbyć się wiotkiej skóry na ramionach? Na czym polegają poszczególne technologie i jakich efektów można się spodziewać?

Fibryna strukturalna na wiotką skórę na ramionach

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej zyskało na popularności dzięki swojej skuteczności i bezpieczeństwu – substancja uzyskana z odwirowania niewielkiej ilości krwi pacjenta nie powoduje reakcji alergicznych. Nie inaczej jest z fibryną, związkiem występującym naturalnie w osoczu krwi. Białka, a dokładniej fibrylarne białka proste odpowiedzialne są między innymi za procesy regeneracyjne podczas gojenia się rany – cząsteczki białka biorą udział w tworzeniu skrzepu.

Odkryto, że podanie fibryny pod skórę prowadzi do wzmocnienia procesów regeneracyjnych, w tym korygowania ubytków tkankowych, co z powodzeniem wykorzystywane jest w zabiegach na wiotką skórę na ramionach. Specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej lek. Krzysztof Teysler z kliniki Novoderm w Łodzi wyjaśnia, że fibryna strukturalna aktywuje czynniki wzrostu, prowadząc do wypełnienia i ujędrnienia skóry. Regeneracja tkanek następuje stopniowo, dzięki czemu efekty utrzymują się przez długi czas. Skóra jest ujędrniona, nawilżona, a jej struktura odmłodzona.

Zaleca się, by na kilka dni przed zabiegiem pacjent regularnie nawadniał organizm w celu zwiększenia przepływu krwi.

Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta z dołu łokciowego i odwirowaniu jej w celu pozyskania fibryny. Substancję podaję się przez serię punktowych nakłuć śródskórnych.

Jak pozbyć się pelikanów na ramionach? Kriolipoliza

Jednym ze sposobów oferowanych przez medycynę estetyczną na to, jak pozbyć się pelikanów na ramionach, jest zabieg z wykorzystaniem nici. Ich działanie opiera się na stworzeniu pod skórą stelaża, który naturalnie pracuje wraz z ruchem ramion. Ważną informacją dla wielu pacjentów jest fakt, że nici są niewyczuwalne, mimo tego, że znajdują się pod skórą.

Efektem zastosowania nici jest ujędrnienie skóry, wzmocnienie jej struktury i usunięcie zwisów. Stabilne wzmocnienie utrzymuje się przez długi czas, ponieważ zastosowanie nici o różnej grubości sprawia, że nie rozkładają się jednocześnie.

Jak przebiega procedura zabiegowa? Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i ustaleniem, że właśnie ta metoda da najbardziej satysfakcjonujące efekty w przypadku problemu pacjenta, następuje przygotowanie do zabiegu. Lekarz wyznacza miejsca nici, rysując na ciele linie. Pacjent może otrzymać znieczulenie miejscowe. Następnie lekarz wykonuje mikro nakłucie cienką igłą i wprowadza nici.

Po zabiegu przez kilka dni w miejscu zabiegowym może utrzymywać się obrzęk. Nie tylko nici oddziałują na skórę, ale również same nakłucia przyczyniają się do determinowania procesów regeneracyjnych. Później stopniowo można zacząć zauważać właściwy efekt.

Stymulatory tkankowe na wygładzenie skóry na ramionach

Jak wygładzić skórę na ramionach? Stymulatory tkankowe to jedna z metod, która prowadzi do zagęszczenia tkanek poprzez wspomaganie produkcji elastyny i kolagenu. Odbudowana i zregenerowana skóra wygląda naturalnie i młodo.

Zabieg stymulatorami tkankowymi polega na punktowym nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu preparatów, których działanie dostosowane jest do problemu pacjenta. Taki przebieg zabiegu działa dwufazowo – korzystne dla skóry są nie tylko wprowadzane stymulatory, ale również same nakłucia. Siatka mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką pobudza procesy regeneracyjne i przyspiesza tempo regeneracji.

Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, zaleca się przeprowadzenie serii dwóch lub trzech zabiegów, jednak zarówno ich ilość, jak i rodzaj stymulatorów tkankowych wybierane są wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej podczas konsultacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów na wiotką skórę na ramionach, skontaktuj się z kliniką medycyny estetycznej Novoderm w Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jesienne grzybobranie – inspiracje na dania z grzybami

Aromatyczne, pyszne i zdrowe – takie są grzyby, które możemy znaleźć podczas jesiennych spacerów.

Kremy BB – najważniejsze informacje

Kremy BB, czyli Blemish Balm lub Beauty Balm, to produkty kosmetyczne.

Pomysły na aranżację jadalni

Jadalnia, niektórzy łączą ją z innym pomieszczeniem, jak np. salon lub kuchnia.

Odciski – najważniejsze informacje

Odciski to problem, który może mieć negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie.