W rozumieniu Ustawy o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych, lub innych substancji wskazujących efekt odżywczy, lub inny fizjologiczny, pojedynczy lub złożony, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie. Nie są to rzecz jasna leki, które kupujemy w aptekach, gdyż leki przed wprowadzeniem na rynek muszą być badane, testowane i wykazane na podstawie badań klinicznych – chodzi o ich skuteczność, bezpieczeństwo oraz wysoką jakość. Procedury wprowadzania na rynek suplementów są nieco inne, mniej restrykcyjne i nie wymagają tylu weryfikacji, stąd na rynku spotkać możemy przeróżne produkty, nie zawsze odpowiednie i bezpieczne dla naszego zdrowia. Wiemy, że nasze pożywienie nie zawsze dostarcza organizmowi odpowiednią ilość witamin i minerałów. Uboga dieta, ubogie w składniki mineralne jedzenie, stres, zatrute środowisko powodują, że w naszym jadłospisie brakuje odpowiednich witamin i minerałów, co z kolei sprawia, że czujemy się ospali, słabi, bez chęci do życia, nierzadko też zapadamy na choroby, trafiają nam się urazy i kontuzje – sięgamy wtedy chętnie po różnorodne kapsułki, tabletki, krople i inne, z nadzieją, że przywrócimy sobie w ten sposób zdrowie. Gdzie kupić suplementy diety, jakie wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę przeczytaj poniżej.

Obecnie jest wiele suplementów diety – możemy je zakupić praktycznie wszędzie – w sklepach spożywczych, w aptekach, w sklepach ze zdrową żywnością, na bazarze, w warzywniaku, w sklepach kosmetycznych, sportowych itp.

To, że są wszędzie powoduje, że często zastanawiamy się, czy ich zakup jest bezpieczny, czy rzeczywiście dostarczą nam tego, czego oczekujemy, czy wspomogą nasze zdrowie i czy w efekcie mu nie zaszkodzą – nie sugerujmy się tylko ceną, gdyż niska cena nie zawsze gwarantuje nam produkty wysokiej jakości. Poza tym sprawdzeni dostawcy dokładają wszelkich starań, by ich produkty były od dobrych, sprawdzonych producentów, o odpowiedniej jakości i w korzystnych cenach.

Apteka

Najbezpieczniej jest kupować jakiekolwiek suplementy w aptekach – zarówno tych tradycyjnych jak i internetowych. Dlaczego? Otóż dlatego, gdyż prowadzenie takiej apteki wymaga zezwolenia na prowadzenie działalności farmaceutycznej, które jest weryfikowane, sprawdzane pod różnymi względami, a więc mamy pewność, że to nie przypadkowi ludzie sprzedają nam odpowiednie leki i suplementy. Poza tym pracują tam zazwyczaj wykwalifikowani ludzie, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i potrafią nam fachowo odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania i wątpliwości.

W ostatnich latach bardzo popularnym stało się kupowanie przez Internet. Z tego powodu powstało sporo aptek internetowych, gdzie możemy zaopatrzyć się w interesujące nas suplementy, witaminy i minerały, również w naturalne kosmetyki, różnorodne preparaty stosowane w gospodarstwie domowym, środki czystości.

W zaciszu domowym możemy spokojnie przejrzeć i zapoznać się z ofertą, jaką dostarcza nam Apteka internetowa Zdro-Vita, ich produktami i bezpiecznie zamówić te, które nas interesują.

Zawsze też możemy w razie wątpliwości skontaktować się z taką apteką i porozmawiać z fachowym personelem, który rozwieje nasze wątpliwości, dobierze odpowiedni preparat, przekaże nam jego skład i działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?