Stara cegła – czy sprawdzi się w Twoim wnętrzu?

Prawdziwa cegła to jeden z tych materiałów dekoracyjnych, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Dawniej spotykana głównie w fabrykach i starych kamienicach, dziś coraz częściej gości w nowoczesnym budownictwie. Zastanawiasz się, czy płytki ze starej cegły pasują do każdego wnętrza? Jaka stylistyka i materiały są im szczególnie bliskie? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące autentycznej cegły znajdziesz poniżej.

Stara cegła na ścianę – do jakiego stylu aranżacyjnego pasuje?

Moda na cegiełki we wnętrzach trwa i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić. Wynika to przede wszystkim z nieustannego rozpowszechniania nowoczesnych form wykończenia wnętrz. Coraz więcej inwestorów skłania się ku następującym stylom aranżacyjnym: industrialnemu, skandynawskiemu, rustykalnemu czy eko. We wszystkich tych estetykach dominują materiały naturalne, między innymi omawiana stara cegła. W towarzystwie drewna, metalu, szkła i innych surowców wywodzących się ze świata przyrody prezentuje się fenomenalnie. Zauważmy, że trendy wnętrzarskie 2022 w centrum uwagi stawiają naturę. Co więcej, dotyczy to zarówno wprowadzanych do wnętrz materiałów, kształtów czy też form wyposażenia, jak i kolorów pojawiających się choćby na ścianach.

Płytki ze starej cegły – w jakich pomieszczeniach można je stosować?

Patrząc na inspiracje wnętrzarskie z udziałem cegieł dekoracyjnych, można stwierdzić, że najwięcej z nich to pokoje dzienne. W nich kafelkami ceglanymi ozdobiona jest ściana telewizyjna lub strefa wypoczynkowa. Interesuje Cię ten wątek? Sprawdź konkretne inspiracje ze ścianą z cegły w salonie.

Idąc dalej, stara cegła chętnie „zapraszana” jest także do sypialni, gdzie zdobi ścianę za łóżkiem. Co z kuchnią i łazienką? Wiele osób ma dylemat, czy to odpowiednie miejsce dla tego typu materiału. Tymczasem prawidłowo położone płytki ceglane z wykorzystaniem odpowiedniej chemii montażowej (począwszy od gruntu aż po impregnat do starych cegieł) są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy tłuszcz. Przekonało się już o tym wiele osób. Dziś cieszą się one nie tylko klimatycznymi, ale i praktycznymi wnętrzami. Dołączysz do tego grona?

Płytki z naturalnej cegły – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Stare cegły nie są tylko czerwone czy pomarańczowe. Płytki z ciętej cegły mogą różnić się kolorem, strukturą, a także obecnością czy też intensywnością występowania nalotu wapiennego. Podobnie jeśli chodzi o wymiary. Wszystko zależy od serii cegiełek. Dlatego przed ostatecznym wyborem upewnij się, czy potencjalna seria będzie pasować do Twojego wnętrza, a właściwie wiodącego stylu aranżacyjnego. Istotny będzie także dobór odpowiedniego koloru fugi do cegły. Inne wrażenia wizualne uzyskasz stosując ciemną, antracytową fugę do czerwonej cegły, zupełnie inne decydując się zestawienie czerwonych płytek ceglanych z fugą w kolorze klasycznym – stara biel.

Skoro mowa o chemii montażowej, wspomnieliśmy już o gruncie, impregnacie i fudze. Do kompletu brakuje jeszcze zaprawy klejowej. Wszystkie te produkty najlepiej kupić wraz z cegiełkami, wówczas obsługa sklepu wskaże odpowiednie produkty.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Kawa specialty — za co lubimy tę kawę?

Kawa specialty jest kawą najwyższej jakości, która pozbawiona jest niemal wszystkich defektów

Koszule męskie – nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne

Koszule męskie to jedna z najbardziej uniwersalnych i klasycznych części garderoby.

Czy kampania reklamowa z udziałem mikro influencerów się opłaca ?

Influencerzy i mikro influencerzy diametralnie zmienili obraz świata reklamy.