Strona głównaPoradnikSoczysta cytryna
electro

Soczysta cytryna

Co zrobić, aby wycisnąć więcej soku z cytryny? Wystarczy umyty owoc włożyć do słoja i zalać przegotowaną, ciepłą wodą. Naczynie zamykamy, odstawiamy na kilka chwil do lodówki.

Dzięki takiemu prostemu zabiegowi cytryna jest dużo bardziej soczysta, łatwo wycisnąć z niej sok. Jest tego soku też dużo więcej, niż udałoby się wycisnąć z twardego owocu.

Możesz tę cytrynę przekroić na pół, wycisnąć tyle soku ile potrzebujesz, a resztę owocu odłożyć do lodówki. Pamiętaj tylko o pestkach, które wypadną z cytryny. Poza tym odłożony owoc łatwo usycha lub pleśnieje, chociaż leży w lodówce.

Soczysta cytryna
Soczysta cytryna

Warto wykorzystać inny sposób wyciskania soku z cytryny. Do tego celu będzie nam potrzebny szpikulec, wykałaczka lub patyczek do szaszłyków. Najpierw musimy „wymasować” cytrynę, to znaczy wyturlać owoc dłonią na płaskiej powierzchni, lekko ją dociskając. Dzięki temu zabiegowi cytryna zmięknie w środku i będzie można łatwiej wycisnąć z niej sok. Teraz szpikulec wkłuwamy do dolnej części cytryny, robimy niewielki otwór. Lekko ściskamy owoc, dzięki czemu z tego otworu wypływa tyle soku, ile potrzebujemy w danej chwili. Pozostałą część owocu przechowujemy np. w woreczku strunowym w lodówce.

Dzięki takiej metodzie wyciskania cytryny pestki pozostają w środku, wyciskamy tylko taką ilość soku, która jest potrzebna. No i owoc nie psuje się tak łatwo, bo dopływ powietrza przez niewielki otwór jest bardzo ograniczony, więc cytryna dłużej zachowuje świeżość, smak i sprężystość.

Udostępnij:

kategoria

Co zrobić kiedy piekarnik szwankuje

Co zrobić, kiedy nie możesz sobie poradzić z piekarnikiem, który raz przypala dół potrawy, innym razem piecze za słabo

Co jest przydatne w podróży

Przed wakacyjnym szaleństwem warto zrobić spis niezbędnych rzeczy, które przydadzą się w podróży.

Jaki jest sekret udanej bezy

W przygotowaniu jest kapryśna i nieprzewidywalna, ale jeżeli się uda, zachwyci swoim smakiem.

Jak przedłużyć żywotność bukietu bzu

Jedni uwielbiają zapach bzu, innych od razu boli głowa od zbyt intensywnego aromatu.

Podobne
Podobne

Zmiany na paznokciach

Warto zadbać o zdrową dietę, regularne obcinanie paznokci, unikanie agresywnych substancji chemicznych, oraz stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych.

Wrastające paznokcie – domowe leczenie czy wizyta u podologa?

W przypadku uporczywych lub poważnych przypadków wrastających paznokci konieczne może być leczenie u dermatologa lub podologa.

Jarmuż właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania

Jest jednym z najzdrowszych warzyw liściastych. Zawiera mnóstwo witamin, minerałów i składników odżywczych

Kawa właściwości, przeciwwskazania

Smak napoju może zależeć od rodzaju ziaren, stopnia palenia, sposobu przygotowywania i jakości wody.