Soczewki kontaktowe – jak dobrać?

Z wadami wzroku przyjdzie się mierzyć prędzej czy później większości osób. Współczesne społeczeństwa mają spory problem ze wzrokiem. Krótkowzroczność, dalekowzroczność czy też astygmatyzm, a także prezbiopia czyli starczowzroczność to najpowszechniejsze wady wzroku, z jakimi przychodzi się nam borykać, ale są również takie, które występują znacznie rzadziej i także przysparzają nam nieco problemów. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia diagnostyka. A tę dzisiaj możemy wykonać często nawet w gabinecie optometrysty. Dzisiejszy sprzęt to możliwość niesamowicie skutecznego diagnozowania problemów ze wzrokiem.

Leczenie i korekcja wzroku – okulary, soczewki, operacje

Do najczęściej wybieranych sposobów korygowania wzroku od dawien dawna należą okulary, ale ostatni czas to również rozkwit rynku soczewek kontaktowych. Przy niektórych wadach jak astygmatyzm, ich noszenie jest znacznie korzystniejsze aniżeli okularów. Pozwalają bowiem widzieć znacznie lepiej pod każdym kątem, a nasze pole widzenia nie jest ograniczone oprawkami okularów.

Soczewki kontaktowe – remedium na problemy ze wzrokiem

Współcześnie to właśnie na soczewkach kontaktowych skupia się uwaga znacznej części klientów i klientek, którym zależy na szybkiej i sprawnej korekcji wzroku. Do wyboru mamy kilka ich rodzajów. To przede wszystkim soczewki jednodniowe, tygodniowe lub miesięczne. Różnią się one od siebie gwarantowaną wytrzymałością i powinny zawsze być noszone jedynie przez taki czas, jaki rekomenduje producent. Rzecz jasna dodatkowo soczewki muszą być dopasowane do konkretnej wady naszego wzroku. Zupełnie inaczej bowiem wyglądają soczewki dla astygmatyków, aniżeli soczewki przeznaczone dla krótkowidzów i dalekowidzów.

Które soczewki będą dla mnie optymalne?

O tym jak dobrać soczewki, by ich użytkowanie było dla nas wygodne finalnie decyduje kilka zmiennych. W przypadku, gdy nasze oczy są wrażliwe i mają tendencję na przykład do częstego zapalenia spojówek, lepszym rozwiązaniem będą soczewki jednodniowe lub maksymalnie tygodniowe. Dodatkowo również soczewki na dłuższy czas raczej zaleca się osobom mniej się przemieszczającym. Ich wadą jest konieczność dbania nieco bardziej o ich higienę.

O tym jak dobrze dobrać soczewki przeczytaj na stronie Mojepierwszesoczewki.pl.

Nie zwlekaj – reaguj przy pierwszych symptomach

Najważniejsze jest jednak nie to w jaki sposób będziemy korygować naszą wadę wzroku, ale to, by działać możliwie jak najszybciej. Gdy nasze oczy nie są już tak sprawne jak dawniej, nagle pogarsza się wzrok lub czujemy, że obecne okulary lub soczewki nie wystarczają, jest to najwyższa pora na wizytę u specjalisty.

1 KOMENTARZ

  1. Koleżanka była właśnie wczoraj w salonie optycznym, gdzie została dokładnie poinformowana w jaki sposób może dobrać soczewki do swojej wady wzrku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?