Bieżące okoliczności na całym świecie zmusiły nas do wykorzystywania w przestrzeni publicznej jednorazowych, bawełnianych maseczek przeciwko zakażeniu koronawirusem. W naszym artykule znajdziesz informacje na temat maseczek pielęgnacyjnych, które z pewnością pomogą Ci zadbać o kondycję cery, po całym dniu noszenia bawełnianych maseczek. Jeśli masz problemy z cerą, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Jakie problemy występują z cerą wśród Klientów naszego gabinetu Yasumi Medestetic SPA i z czego one wynikają?

Od czasu trwania pandemii, wśród Klientów naszego gabinetu, spotykamy się ze zwiększonymi problemami cery. Są to najczęściej:

 – zaskórniki, niedoskonałości na części twarzy, którą zakrywa maseczka,

przesuszona skóra twarzy, która wymaga nawilżenia,

ziemisty odcień skóry, zbyt gruby naskórek wymagający złuszczenia i oczyszczenia.

Dlaczego tak się dzieje? Nasza skóra jest stale funkcjonującym ekosystemem. Naturalnie nie jest ona przystosowana do blokady w wymianie gazowej, jaką stanowi dla niej maseczka ochronna. W tej sytuacji skóra jest zamknięta w pełnym dwutlenku węgla, wilgotności obszarze pod maseczką. Bardziej narażona jest cera problematyczna np. z trądzikiem, trądzikiem różowatym czy ta wrażliwa. Natomiast każda cera pod maską nie ma łatwo i u osób, które dotychczas nie narzekały np. na zmiany trądzikowe czy suchość skóry zaczęły się one pojawiać. W naszym gabinecie spotykamy się z tym problemem i stosujemy profesjonalne zabiegi, tak by nasi Klienci uniknęli przykrych skutków noszenia maseczki ochronnej.

Choć ciągłe noszenie maseczki bywa męczące, nie warto zrażać się do maseczek pielęgnacyjnych. Wręcz przeciwnie – jako że maseczki bawełniane mogą stanowić przyczynę niedoskonałości skóry, warto zadbać o kondycję cery z użyciem maseczek pielęgnacyjnych do twarzy.

Pielęgnacyjna maseczka – dlaczego warto ją stosować?

Nie ma takiej cery, w przypadku której nie warto byłoby stosować maseczki. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni produkt. Formuła o skoncentrowanym składzie gwarantuje działanie znacznie silniejsze od kremu używanego na co dzień, także tego na noc. W zależności od wyboru konkretnego składnika maseczki mogą m. in. nawilżać, rozświetlać czy oczyszczać cerę, łagodzić podrażnienia i przeciwdziałać zmarszczkom. Nie zapominajmy, że stosowanie maseczki na twarz to również poświęcanie czasu na relaks. Można uczynić z tego przyjemny rytuał, na przykład w czasie trzymania maseczki na twarzy zanurzyć się w lekturze książki lub obejrzeć swój ulubiony serial.

Wady i zalety maseczek do twarzy

Główna zaleta wszystkich maseczek do twarzy, które zostały właściwie dopasowane do danego typu skóry, to widoczna poprawa stanu zdrowia cery. Skóra może w ten sposób zyskać nawilżenie, jednolity koloryt, czystość oraz gładkość. Niekwestionowaną zaletą maseczek, które możemy kupić w drogeriach, jest możliwość ich samodzielnego zastosowania. Maseczkę możemy użyć o dowolnej porze, zarówno w domu, jak i w delegacji czy na wakacjach. Wśród wad maseczek należy uwzględnić, że jest to dodatkowy, czasochłonny element pielęgnacji. Główną wadę stanowi jednak możliwość wyboru złej maseczki, która przyniesie więcej szkód niż pożytku. Niekiedy maseczka posiada drażniącą formułę lub działa na skórę komedogennie (zapychająco), co może skutkować wypryskami i zaskórnikami.

Rodzaje maseczek pielęgnacyjnych

Maseczki na twarz różnią się konsystencją oraz sposobem stosowania. Najpopularniejsze rodzaje to maseczki:

  • W płachcie – wyjątkowo łatwe w aplikacji. Formułą nasączona jest delikatna tkanina z otworami na oczy, usta oraz nozdrza. Wystarczy nałożyć płachtę na twarz.
  • Gotowe w saszetkach – najczęściej w formie żelu albo kremu, które nakładamy palcami lub za pomocą pędzelka. Część z nich należy zmyć, a niektóre można pozostawić do całkowitego wchłonięcia, na przykład zamiast kremu na noc.
  • W proszku – to rodzaj maseczki do samodzielnego rozrobienia, na przykład w wodzie, ale także hydrolacie czy jogurcie. Wówczas aktywujemy zawarte w nich składniki. Na takiej zasadzie działają na przykład naturalne glinki lub maski algowe.
  • Peel off – mają formę żelu, który rozprowadzamy na skórze. Z czasem zastygają, tworząc delikatną powłoczkę, którą możemy ściągnąć z twarzy. Część maseczek peel off służy do usuwania wągrów, ale dostępne są też warianty łagodne, wyłącznie pielęgnujące.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?