Rodzaje foteli fryzjerskich

Data:

Rodzaje foteli fryzjerskich

Fotele to najważniejsze meble w każdym salonie fryzjerskim czy barberskim. To, jaki fotel wybrać w dużej mierze zależy przede wszystkim od rodzaju salonu. Fotel do salonu barberskiego różni się od tradycyjnego fotela fryzjerskiego. Dostępne są także fotele dla dzieci. Wybór jest naprawdę duży, wszystko zależy od tego, jakie usługi będziesz oferować w swoim salonie.

Fotel do salonu fryzjerskiego 

Fotele fryzjerskie powinny być przede wszystkim wygodne. Do wyboru masz jeszcze typ podstawy:

  • dysk
  • kwadrat
  • podstawa pięcioramienna z kółkami

a także rodzaj pompy: dostępna jest pompa gazowa oraz hydrauliczna. Zdecydowana większość foteli fryzjerskich dostępnych na rynku jest wyposażona  w pompę hydrauliczną. Jest ona również wygodniejszą opcją, ponieważ umożliwia regulację wysokości fotela, podczas gdy klient na nim siedzi.

Wybierając fotel fryzjerski warto mieć na uwadze także jego wygląd. Dopasuj go do stylu, w jakim jest utrzymany cały salon. W ofercie mebli fryzjerskich zajdziesz fotele w różnym stylu: od eleganckiego, klasycznego, poprzez glamour czy retro, aż po nowoczesne fotele fryzjerskie. Zobacz setki modeli na stronie: wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl

Fotel do salonu barberskiego 

Salon barberski to miejsce o specyficznym klimacie. Również meble w tego typu salonie różnią się od standardowych mebli fryzjerskich. Fotel barberski jest przede wszystkim większy i szerszy, aby zapewnić klientom wygodę podczas długich wizyt. Posiada odchylane oparcie – można je rozłożyć do pozycji półleżącej, która jest wymagana podczas pielęgnacji brody. Ale to nie wszystko. Poza odchylanym oparciem, fotele barberskie mają także możliwość regulacji podłokietników, podnóżka oraz zagłówka – dzięki temu możesz dowolnie dopasować fotel do każdego klienta. 

Fotel dla dzieci 

Jeśli w swoim salonie fryzjerskim czy barberskim chcesz przyjmować także dzieci, to fotel dla dzieci jest niezbędnym elementem wyposażenia. Jest on przede wszystkim mniejszy od tradycyjnego fotela. Wiele modeli posiada specjalne zabezpieczenia w postaci pasów. Dostępne są także fotele w kształcie samochodu czy bajkowych motywów, które umilą dzieciom wizyty w Twoim salonie. Do wyboru jest także inna opcja – możesz kupić specjalne siodełko, które montuje się na fotelu fryzjerskim. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Dlaczego oświetlenie łazienkowe odgrywa tak ważną rolę?

Oświetlenie łazienkowe często jest zaniedbywane, a słabo oświetlony pokój kąpielowy może być nie najlepszym sposobem na rozpoczęcie i zakończenie każdego dnia

Dlaczego dobrze dobrane obuwie dziecięce ma tak duże znaczenie?

O stopy trzeba dbać zawsze, ale w przypadku małych dzieci jest to szczególnie ważne.

Czy warto kupować kosmetyki w internecie?

Zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Co klienci cenią w nich najbardziej?

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

Jak korzystać z ogrzewania, by unikać strat ciepła i tym samym płacić mniej?