Prowadzenie gabinetu kosmetycznego jest działalnością, która wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. Specyfika tej branży polega na tym, iż niezbędna jest praca ze specjalistycznym sprzętem. Konieczne jest zatem wyposażenie gabinetu kosmetycznego we wszystkie potrzebne urządzenia, meble i akcesoria, które umożliwią świadczenie usług na najwyższym poziomie. Wobec tego, jakie podstawowe wyposażenie powinno znaleźć się w dobrym gabinecie kosmetycznym?

Przedmioty jednorazowego użytku

W zależności od rodzaju świadczonych usług, warto zaopatrzyć się w artykuły jednorazowego użytku, aby zapewnić swoim klientkom pełen komfort i bezpieczeństwo. Używanie artykułów jednorazowego użytku zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii, infekcji i gwarantuje bezpieczne korzystanie z usług kosmetycznych.

Jednorazowym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego powinny być m.in.: rękawiczki nitrylowe, ochraniacze na buty, maseczki, chusteczki dezynfekujące, jałowe gazy, opatrunki, patyczki bambusowe, bielizna jednorazowa czy opaski na głowę.

Dzięki stosowaniu przedmiotów jednorazowego użytku zapewnia się sterylność wykonywanego zabiegu. W przypadku, gdzie skutkiem zabiegu jest delikatny upływ krwi, jest to bardzo istotne. Ważne jest również, aby przedmioty jednorazowego użytku były właściwie przechowywane, w miejscach suchych i zacienionych. Wówczas nie stracą swoich właściwości i nie ulegną zniszczeniu a w konsekwencji będą spełniały swoją rolę ochronną.

Oprócz asortymentu o charakterze jednorazowym, gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w przedmioty wielorazowego użytku. Ręczniki, prześcieradła, nakrycia, szlafroki to podstawowe przedmioty, które powinny znaleźć się w salonie kosmetycznym. Natomiast nie wymagają one wymiany po każdym użytkowaniu przez klientów, ponieważ można je wyprać i zdezynfekować. Wówczas będą gotowe do kolejnego, bezpiecznego używania.

Profesjonalne wyposażenie gabinetów kosmetycznych
Profesjonalne wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Meble w salonie kosmetycznym

Wachlarz świadczonych usług będzie uzależniał ilość oraz rodzaj niezbędnych mebli w salonie kosmetycznym. Jednak w każdym gabinecie przydatna jest duża ilość szafek, szaf oraz innych miejsc do przechowywania. Salony kosmetyczne zamawiają akcesoria i produkty do pielęgnacji ciała w hurtowych ilościach, z uwagi na specyfikę świadczonych usług. W związku z tym konieczne jest zapewnienie miejsca składowania wszystkich niezbędnych do pracy przedmiotów.

Ponadto salony kosmetyczne zaopatrują się też w stoły do manicure, wygodne krzesła, lampy UV, lampy stołowe oraz podkładki lub poduszki pod dłoń. W przypadku świadczenia usług pedicure warto jest zainwestować w duże, wygodne krzesło z oparciem, podnóżek lub hydro masażer do stóp.

W przypadku świadczenia usług w zakresie masażu, warto jest zaopatrzyć salon w specjalny stół do masażu, posiadający regulowanie wysokości oraz wyprofilowaną poduszkę na głowę. Z pewnością zapewni to komfort klientom podczas korzystania z usługi.

Istotne jest również zapewnienie właściwej segregacji odpadów. Zatem każdy dobry gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w pojemniki na śmieci z właściwym oznaczeniem, ponieważ z uwagi na bezpieczeństwo i higienę pracy nie można składować w tym samym miejscu odpadów medycznych oraz niemedycznych.

Zapewnienie wysokiej jakości mebli, przeznaczonych do świadczenia usług kosmetycznych z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość wykonywanej pracy oraz oferowanych zabiegów.

Sprzęt w salonie kosmetycznym

Dobry gabinet kosmetyczny powinien być również wyposażony w wysokiej jakości sprzęt. W zależności od rodzaju świadczonych usług kosmetycznych, wymagany sprzęt będzie inny. W przypadku wykonywania manicure i pedicure wystarczającym jest posiadanie odpowiednich lakierów do paznokci, artykułów, takich jak obcinacz czy cążki, lampy UV oraz pochłaniacza pyłu do paznokci.

Natomiast, w przypadku wykonywania w salonie kosmetycznym zabiegów medycyny estetycznej, zabiegów upiększających, konieczne jest zapewnienie specjalistycznego sprzętu. Wówczas niezbędne jest zaopatrzenie gabinetu w głowice laserowe, sprzęt niezbędny do dokonywania iniekcji, sprzęt do peelingu, mikrodermabrazji, sprzęt wykorzystujący fale ultradźwiękowe czy radiowe. W wyposażeniu salonu kosmetycznego bardzo często znajduje się kombajn kosmetyczny, który umożliwia dokonywaniu kilku zabiegów przy użyciu jednego sprzętu.

Bezsprzecznie salon kosmetyczny musi być wyposażony w odpowiedni sprzęt, posiadający aktualne atesty, dostosowany do rodzaju świadczonych usług. Zaznaczenia wymaga fakt, iż nie warto zwracać uwagi na cenę takiego sprzętu. W tym przypadku najbardziej liczy się komfort i bezpieczeństwo klientów, dlatego też decydowanie się na jak najtańsze rozwiązania, kosztem jakości, nie jest dobrym wyborem. (Profesjonalne wyposażenie gabinetów kosmetycznych znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?