Na co zwrócić uwagę wybierając materac do łóżka?

Średnio w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na to, aby wybrać idealny materac, który zagwarantuje nam nieskrępowany wypoczynek i posłuży nam przez wiele lat. Zakup nowego materaca do spania może dla wielu osób okazać się dużym wyzwaniem. Nie chodzi tutaj tylko o to, że mamy do dyspozycji ogromną liczbę opcji.

Największa trudność polega na tym, że wybór materaca to bardzo indywidualna kwestia i nie ma właściwie żadnych ogólnych wytycznych, dzięki którym dany produkt można uznać za idealny. To, co jednej osobie wydaje się ideałem wygody, innej może sprawić ogromny dyskomfort.

Na jakie cechy materaca warto zwrócić uwagę?

Jak wybierać materac do spania? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które stają przed zakupem nowego podłoża. Jako że materac powinien być solidnym podparciem dla całego ciała w trakcie snu, należy dobrać go tak, aby był on indywidualnie dopasowany do naszych preferencji. Jedną z najważniejszych cech, którą powinniśmy brać pod uwagę jest oczywiście twardość. Czy twarde wkłady polecane są każdemu? Czy przekonanie, że im twardszy materac, tym jest lepszy, jest tak naprawdę zgodne z prawdą?

Otóż nie. Stopień twardości materaca musi być dobierany indywidualnie do danej osoby. Powinniśmy zwrócić uwagę podczas testów, czy idealnie dopasowuje się do krzywizny naszego ciała i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Osobom o większej wadze zaleca się wybierać modele o wyższym stopniu twardości, z kolei osobom szczupłym o mniejszym stopniu. 

Materace termoelastyczne

Ten rodzaj materacy zaliczany jest do najbardziej komfortowych, ponieważ specjalna pianka dopasowuje się do ciała pod wpływem jego temperatury. Jest to bardzo wygodny produkt, który idealnie spełnia swoje zadanie w wielu sypialniach, a przede wszystkim tam, gdzie od materacy wymaga się zagwarantowania największego komfortu i wygody wypoczynku.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe multipocket mają zwiększoną liczbę sprężyn umieszczonych w oddzielnych kieszonkach. Dzięki takiemu rozłożeniu sprężyn każda z nich pracuje niezależnie, dzięki czemu wkład idealnie dopasowuje się do kształtu i masy ciała użytkownika. Ten typ materacy polecany jest osobom, które podczas snu budzą się kilkukrotnie w ciągu nocy, ponieważ ich mięśnie są w stałym napięciu.

Materace lateksowe

Materace lateksowe cechują się wyjątkową elastycznością i trwałością, które zapewnia wypełnienie z mieszanki naturalnego mleczka kauczukowego i lateksu syntetycznego. Takie połączenie przyczyniło się do tego, że ten rodzaj podłoży jest bardzo odporny na użytkowanie i nie ulega odkształceniom. Materace lateksowe bardzo dobrze podpierają mięśnie, odciążają kręgosłup, zapewniając tym samym pełny relaks i odprężenie organizmu. Modele te cechują się także właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?