Materac twardy – jakim osobom polecany jest ten stopień twardości?

Data:

Od stopnia twardości materaca zależy komfortowy i zdrowy sen. Tymczasem wiele osób nie zwraca uwagi na ten aspekt lub sięga po model na podstawie indywidualnych preferencji. To częsty błąd, który może skutkować niewyspaniem oraz dolegliwościami bólowymi pleców i kręgosłupa. Z tego tekstu dowiesz się, jakie stopnie twardości stosują producenci materacy, a także, dla kogo materac twardy okaże się optymalnym rozwiązaniem.

Czym charakteryzuje się materac twardy?

W uniwersalnej, czterostopniowej skali, materac twardy jest oznaczany jako H3. W skali tej znajdziemy również: miękkie materace H1, średnio-twarde materace H2 oraz bardzo twarde materace H4. Do każdego stopnia twardości przypisany jest rekomendowany przez producenta przedział wagi. Niektórzy producenci mogą stosować nieco inne wartości, ale zgodnie z uniwersalna skalą wygląda to następującego: poniżej 60 kg dla materacy H1, 60-80 kg dla materacy H2, 80-100 kg dla materacy H3 oraz ponad 100 kg dla materacy H4.

Materac twardy okaże się zatem optymalnym rozwiązaniem dla osoby, której waga ciała mieści się w przedziale 80-100 kg. Konstrukcja takich materacy może bazować zarówno na wypełnieniu sprężynowym, jak również piankowym. Często spotkamy się z wkładką wykonaną z włókien kokosowych, która usztywnia i utwardza powierzchnię pianki. W ten sposób można również uzyskać większą wytrzymałość materaca i odporność na odkształcenia. Zobacz na ofertę materacy twardych na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-twarde.

Dlaczego dobra twardość materaca jest tak istotna?

Niewłaściwa twardość posłania mocno ogranicza komfort snu, a co więcej, może być niezdrowa. W przypadku zbyt miękkich materacy kręgosłup wygina się w łuk, co może skutkować bólem oraz rozwijaniu się patologicznych zmian szkieletu. Zbyt twardy materac wywiera zbyt duży nacisk na nasze ciało, zaburzając w ten sposób krążenie. Skutkiem jest ból dolnej i górnej części pleców. Tylko odpowiednio dobrany materac gwarantuje stabilizację ciała oraz ergonomiczną pozycję będącą warunkiem komfortowego i zdrowego snu.

Jak wybrać materac twardy dostosowany do swoich potrzeb?

Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę nie tylko na jego twardość, ale również rodzaj wypełnienia i budowę. W przypadku materacy kieszeniowych, wypełnieniem są sprężyny pokryte dodatkowo warstwą pianki. Z kolei materace piankowe w całości korzystają z wielu gatunków pianki lateksowej i poliuretanowej. Bardzo popularne są również maty kokosowe. To wkład, z pomocą którego można utwardzić posłanie bez konieczności wymiany całego materaca.

Biorąc pod uwagę ogromny wybór, jaki mogą nam zaproponować sklepy online, warto zdecydować się na zakup materaca właśnie w ten sposób. Miejscem godnym zaufania jest sklep Kaszmirowysen.pl, w którym znajdziemy jakościowe materace dostępne w atrakcyjnych cenach. Zaletami zakupów przez Internet jest nie tylko większy wybór i korzystne ceny, ale również szybka realizacja zamówień oraz wygodna dostawa materaca pod wskazany adres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Pomysły dla dziadka i babci na ich święto

Pomysły dla dziadka i babci na ich święto Obchodzony 21...

Kiedy zdecydować się na wysyłkę paletową?

Zdecydowana większość towarów jest bez problemu transportowana przez firmy kurierskie

Soczewki kontaktowe – jak dobrać?

Dzisiejszy sprzęt to możliwość niesamowicie skutecznego diagnozowania problemów ze wzrokiem.

Performance marketing – czy wiesz, jak działa?

Performance marketing umożliwia Ci rozliczanie się za efekty, nie płacisz za wyświetlenia, a za konwersję