Libido a antykoncepcja hormonalna

Stosujesz antykoncepcję hormonalną i zauważyłaś, że Twoje libido diametralnie spadło? Niestety jest to jeden ze skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych. Jednak nie ma powodów do zmartwień! Istnieją sposoby na przywrócenie ochoty na seks i czerpanie z niego przyjemności.

Brak ochoty na seks jednym z wielu skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych

Jedne z nas dostały tabletki antykoncepcyjne na zalecenie lekarza, a inne same o nie proszą, aby nie zajść w ciążę. Jednak to, że nie chcemy mieć na ten moment dziecka nie oznacza, że również nie chcemy mieć ochoty na seks. Dlatego trzeba coś z tym zrobić – nie odbierajmy sobie przyjemności.

Wiedziałaś, że tak naprawdę wszystko co dzieje się w naszym życiu, ma ogromny wpływ na nasz seks i związane z nim potrzeby? Miejscem libido kobiety jest mózg – to właśnie w nim powstaje pożądanie, które w jednej chwili może łatwo zniknąć.

Tabletki antykoncepcyjne a libido

Co prawda regularne i prawidłowe zażywanie tabletek antykoncepcyjnych jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Niestety wiąże się z tym trochę problemów jakimi są m.in. bóle głowy, zmiana nastrojów, kłopoty z wagą, pogorszenie cery i – co najważniejsze – libido. Dlaczego tak się dzieje?

Pod wpływem tabletek nasze hormony działają w inny sposób niż wcześniej zostały do tego przyzwyczajone, np. jeżeli największą ochotę na seks miałaś po owulacji, to przez stosowanie tabletek może się to zmienić. Co więc zrobić, kiedy nasze libido spadło za bardzo?

Czasem wystarczy tylko porozmawiać ze swoim ginekologiem. Może okazać się, że zmiana tabletek bądź ich zastąpienie plastrami wszystko naprawi.

W jaki sposób zwiększyć libido?

Każda z nas wie, jak istotna jest przyjemność czerpana z seksu – to dzięki niej się odprężamy i wzmacniamy poczucie własnej wartości. Seks posiada wiele zalet w kwestii zdrowia – chroni serce przed zawałem, poprawia odporność, jakość snu oraz zmniejsza poziom stresu.

Każdy człowiek może nie mieć ochoty na seks – zdarzają się dni, kiedy jesteśmy zmęczeni, natłok obowiązków wyssał z nas całą radość – to nic złego. Kiedy jednak ta niechęć się przedłuża, dobrze jest sięgnąć po pomoc.

Jeżeli czujesz stres i przemęczenie udaj się na spacer. Nie musi mieć on kilkanaście kilometrów – może być to przejście się do sklepu czy nawet zwykłe wyniesienie śmieci. Dzięki aktywności fizycznej i świeżemu powietrzu pobudzisz do działania endorfiny, dzięki którym będziesz mieć lepszy humor.

Co jeszcze możesz zrobić, aby ochota na seks wróciła?

  • ogranicz ilość alkoholu i papierosów, które mogą przyczyniać się do zmniejszenia popędu seksualnego,
  • nie pozwól na rutynę w związku,
  • zadbaj o swoje potrzeby i znajdź chwilę czasu dla siebie na relaks i odprężenie,
  • wykorzystaj naturalne afrodyzjaki.

Zadbaj o swoje libido – stosuj kapsułki od WIMIN na Dobry Seks!

Antykoncepcja hormonalna, pomimo tego, że jest skuteczna, niesie za sobą wady, a jedną z nich jest brak ochoty na seks. Aby to zmienić, sięgnij po suplement diety dla kobiet WIMIN Dobry Seks. Zawarte we flakoniku kapsułki w naturalny sposób zadbają o Twoje libido, całe ciało oraz wesprą w ochocie na seks i zadowoleniu z niego. Pozwól sobie na to, aby seks powrócił na Twoją listę priorytetów i ciesz się nim na nowo!

Źródło: https://allwimin.com/pl/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Kawa specialty — za co lubimy tę kawę?

Kawa specialty jest kawą najwyższej jakości, która pozbawiona jest niemal wszystkich defektów

Koszule męskie – nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne

Koszule męskie to jedna z najbardziej uniwersalnych i klasycznych części garderoby.

Czy kampania reklamowa z udziałem mikro influencerów się opłaca ?

Influencerzy i mikro influencerzy diametralnie zmienili obraz świata reklamy.