Kiedy zdecydować się na wysyłkę paletową?

Zdecydowana większość towarów jest bez problemu transportowana przez firmy kurierskie. Nie licząc przedmiotów nielegalnych, substancji niebezpiecznych oraz między innymi biżuterii, papierów wartościowych i dzieł sztuki, przewoźnicy akceptują praktycznie każdy ładunek. Głównym warunkiem jest zmieszczenie się w wyznaczonych w regulaminie limitach wymiaru i wagi dla przesyłek standardowych bądź niestandardowych. Największe przedmioty w celu bezpiecznego przewozu oraz szybkiego załadunku i wyładunku transportuje się natomiast na paletach. Oto najpopularniejsze przykłady takich ładunków!

Paleta jako opakowanie zbiorcze

Przedsiębiorcy zajmujący się handlem B2B lub dystrybucją, którzy nie dysponują własną flotą pojazdów i zapleczem logistycznym wykorzystują transport paletowy w jeszcze inny sposób. W przypadku niejednej przesyłki paleta staje się opakowaniem zbiorczym dla wielu egzemplarzy jednego produktu. Mniejsze opakowania ułożone w kolumnach i warstwami wystarczy dokładnie zabezpieczyć folią stretch, taśmami mocującymi i przytwierdzić do palety, aby kurier zabrał towar w dosłownie kilka chwil. To wydajne i o wiele tańsze rozwiązanie niż pojedyncze wysyłki!

Sprzęt RTV i AGD

Przesyłki paletowe znakomicie nadają się do transportu dużego sprzętu RTV i AGD. Urządzenia takie jak pralka czy lodówka nie powinny być przechylane, ani układane na dowolnym boku w trakcie transportu. Paleta jest na tyle wytrzymała, by unieść ich dużą wagę, a jednocześnie zapewnia stabilną podstawę.

Meble

Nowe meble trafiające do klientów wprost od sprzedawcy wymagają zazwyczaj złożenia i mieszczą się w kartonach jako paczki standardowe lub niestandardowe. Co innego w przypadku transportu starszych, dawno złożonych egzemplarzy. Nie wszystkie da się bezpiecznie rozkręcić ze względu na możliwe uszkodzenia. W takiej sytuacji rozsądnym wyjściem jest zamówienie palety, na której doskonale zabezpieczone folią bąbelkową i styropianem regał lub szafka bezpiecznie pokonają drogę do odbiorcy.

Materiały budowlane

Skorzystanie z usług kuriera bywa jedyną metodą wydajnego transportu materiałów budowlanych. W ich przypadku głównym kłopotem jest duży ciężar ładunku. Przykładowe cegły czy płytki ceramiczne pojedynczo nie ważą wiele, ale razem ich waga może osiągnąć nawet kilkaset kilogramów. Na szczęście materiały budowlane zazwyczaj można wygodnie ułożyć na palecie podobnie jak klocki, dzięki czemu ich transport jest bezpieczny.

Karma dla zwierząt

Co ciekawe, stosunkowo popularnym ładunkiem w przewozie paletowym jest karma dla zwierząt. Wynika to z faktu, że w odróżnieniu od żywności, pokarm dla zwierząt jest dostępny w dużych opakowaniach – workach, których waga sięga kilkudziesięciu kilogramów. Gdy konieczny jest przewóz kilku takich worków, paleta pozostaje najrozsądniejszym wyjściem.

Oczywiście to tylko wybrane przykłady ładunków paletowych, bo oprócz nich na paletach kurierskich często można spotkać między innymi maszyny, sprzęt sportowy, części samochodowe czy elementy wyposażenia ogrodu.

Szukasz taniego sposobu na wysyłkę palet? Odwiedź serwis Apaczka pod adresem: https://www.apaczka.pl/oferta/palety-polpalety/

Platforma do zarządzania rozwiązaniami wysyłkowymi dla klientów biznesowych pozwala w jednym miejscu porównać oferty popularnych przewoźników i wybrać najkorzystniejszą dla danego zlecenia!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?