Jakie badania obejmują indywidualne pakiety medyczne?
Prywatna opieka medyczna stała się chętnie wybieraną alternatywą dla świadczeń publicznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Na polskim rynku działa obecnie kilku dużych operatorów medycznych. Proponują oni indywidualne pakiety medyczne obejmujące fachową opiekę lekarską w nowoczesnych placówkach. Jeśli chcesz zapewnić sobie i swojej rodzinie łatwiejszy dostęp do specjalistów, badań ambulatoryjnych czy zmotywować się do zdrowotnej profilaktyki, to bardzo dobry kierunek!

Na czym polega indywidualny abonament medyczny?
Jeśli zdecydujesz się na prywatną opiekę medyczną, pakiet o odpowiednim dla ciebie zakresie zamówisz zwykle za pomocą specjalnego formularza udostępnianego przez wybranego operatora. Na tym etapie będziesz decydować o tym, jakie usługi chcesz zawrzeć w pakiecie. Od dostępności konkretnych specjalistów czy badań ambulatoryjnych będzie zależała ostateczna cena.
Samo korzystanie z usług i umawianie się na wizyty w poszczególnych placówkach operatora jest łatwe i komfortowe. Większość z takich firm oferuje mobilne aplikacje czy całodobowe infolinie, dzięki którym w wygodny dla siebie sposób zarezerwujesz termin konsultacji czy badania nawet z niewielkim wyprzedzeniem. Co jeszcze możesz zyskać?
Przykładowo w ramach usług PZU Zdrowie jako pacjent do dyspozycji masz:
- szeroki zakres badań laboratoryjnych i diagnostycznych;
- dostęp do opieki stomatologicznej;
- wizyty u wielu specjalistów bez konieczności posiadania skierowań;
- wizyty domowe i rehabilitacyjne w liczbie wskazanej w wybranym pakiecie;
- dostęp do infolinii operatora przez całą dobę;
- możliwość dopisania do pakietu swoich bliskich.
Zakres usług – jakie badania najczęściej obejmują prywatne pakiety?
Jak sama nazwa wskazuje, każdy indywidualny pakiet medyczny można dopasować do swoich potrzeb, stanu zdrowia, przewlekłych chorób czy predyspozycji do zachorowań. Te czynniki mogą determinować zestaw badań, z których korzystasz najczęściej. Na stronie https://zdrowie.pzu.pl/ w przejrzysty sposób przedstawione zostały grupy badań, na które możesz się zdecydować. Dotyczą one np.:
- krzepnięcia krwi;
- anemii;
- tarczycy;
- kości;
- stanów zapalnych;
- alergii;
- stylu życia związanego z dużym stresem;
ale także konkretnych organów, np.:
- trzustki;
- wątroby;
- nerek.
Jedna z kategorii przeznaczona jest dla tych, którzy starają się prowadzić zdrowy tryb życia także dzięki regularnym badaniom podstawowym. Profilaktyka w ambulatorium obejmuje m.in. badania poziomu:
- sodu;
- potasu;
- magnezu;
- cholesterolu;
- kwasu moczowego;
- glukozy;
- białka.
Wariant idealny – wybór usług medycznych według własnych potrzeb i możliwości
Każdy pakiet prywatnej opieki medycznej obejmuje konsultacje lekarskie i badania diagnostyczne. Pacjenci mogą zwykle korzystać zarówno z wizyt stacjonarnych w placówce, jak i teleporad. Co jednak istotne, w ramach każdego z pakietów można wyróżnić jego kilka wariantów, jeśli chodzi o zakres. To np.:
- Pakiet Mini;
- Pakiet Podstawowy;
- Pakiet Optymalny;
- Pakiet Premium.
Różnią się między sobą ilością badań, z których można w ich ramach skorzystać, a także specjalizacji lekarskich. Tańsze pakiety będą także uwzględniały limity na wybrane usługi. W najbardziej rozszerzonych wariantach można natomiast korzystać z niemal 400 badań w placówkach zlokalizowanych na terenie całej Polski.
Koleżanka ostatnio poradziła mi, jakie badania powinnam zrobić, żeby iść zgłosić się do nowej pracy.