Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Właściciele nieużywanych nieruchomości mogą dodatkowo na nich zarabiać, udostępniając je lokatorom. Takie lokum trzeba jednak odpowiednio przygotować, tak by było ergonomiczne, a także ekonomiczne w utrzymaniu. Podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie na wynajem!

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Przede wszystkim mieszkanie na wynajem powinno zostać urządzone w taki sposób, by było wygodne i atrakcyjne dla lokatorów, a zarazem tanie w utrzymaniu dla właściciela. W wielu przypadkach najem kończy się po roku, co oznacza czas na konieczne drobne naprawy, wymianę niektórych elementów wyposażenia czy nawet delikatny remont. Z tego względu nie ma sensu inwestować w kosztowne meble i sprzęty. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, jak lokatorzy będą dbać o udostępnione mieszkanie. W razie czego można potrącić odpowiednią kwotę z kaucji, ale odświeżenie lokalu to zawsze wysiłek.

Najrozsądniej jest zainwestować w proste, niedrogie meble oraz podstawowe sprzęty AGD. Dobrze wybierać znane marki, tak by nie było problemów z ewentualną naprawą. Przy tym warto postarać się jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń, ale w taki sposób, by zostawić jeszcze miejsce dla rzeczy najemców.

Co powinno znaleźć się na wyposażeniu mieszkania na wynajem?

Wyposażenie mieszkania jest w pełni zależne od woli właściciela. Niektórzy wynajmują lokale z licznymi udogodnieniami, zaś inni – puste kwatery. Wiele zależy od oczekiwań najemców, bowiem zdarza się, że posiadają już własne meble i sprzęty.

Największym powodzeniem niewątpliwie cieszą się jednak nieruchomości gotowe do zamieszkania. Do podstawowego wyposażenia można zaliczyć:

  • łóżko,
  • szafę,
  • stół,
  • pralkę,
  • zlew,
  • lodówkę,
  • piekarnik i kuchenkę,
  • WC, umywalkę, prysznic lub wannę.

Właściciele często mają też dylemat, czy od razu załatwiać umowę na Internet. Aktualnie większość z tego rezygnuje, ograniczając się do polecenia dostawców. Takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze (umowa jest zawierana z lokatorami), wygodniejsze, a także pozwala obniżyć cenę najmu, przez co oferta jest bardziej atrakcyjna.

Jaki wystrój do mieszkania na wynajem?

Ważną kwestią przy przygotowywaniu mieszkania do wynajmu jest wystrój. Osoby przeglądające ogłoszenia w dużej mierze sugerują się tym, czy lokal po prostu im się podoba. Estetycznie zaaranżowane wnętrza przyciągają uwagę i zapadają w pamięć. W ładnych wnętrzach przyjemniej się żyje.

Pomimo mody na retro, niewyremontowane pokoje, pamiętające jeszcze zeszłe dekady, nie są stylowe i skutecznie odstraszają zainteresowanych. Najemcy przede wszystkim szukają lokali nowoczesnych, raczej minimalistycznych. Oszczędny wystrój jest uniwersalny i schludny, a do tego można go dowolnie urozmaicić, nadając mu własny styl. Bezpiecznym wyborem będą jasne, neutralne kolory, proste formy i naturalne materiały, m.in. szkło, kamień, drewno (lub ich imitacje).

Byłbyś zainteresowany nowoczesnym mieszkaniem w Krakowie w dobrej lokalizacji, w ramach korzystnego najmu instytucjonalnego? Sprawdź ofertę na: https://krakow.mdr.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Kawa specialty — za co lubimy tę kawę?

Kawa specialty jest kawą najwyższej jakości, która pozbawiona jest niemal wszystkich defektów

Koszule męskie – nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne

Koszule męskie to jedna z najbardziej uniwersalnych i klasycznych części garderoby.

Czy kampania reklamowa z udziałem mikro influencerów się opłaca ?

Influencerzy i mikro influencerzy diametralnie zmienili obraz świata reklamy.