Jak przedłużyć żywotność bukietu bzu

Date:

Jedni uwielbiają zapach bzu, innych od razu boli głowa od zbyt intensywnego aromatu. Jeśli należysz do tych pierwszych, możesz na dłużej zatrzymać świeżość delikatnych kwiatów bzu.

Przed włożeniem kwiatów do wody ich łodygi należy sparzyć wrzątkiem i podciąć po skosie ostrym nożem. Dzięki większej powierzchni łodyga będzie mogła pobierać więcej wody. Trzeba też usunąć wszystkie liście i małe gałązki, które mogą znaleźć się w wodzie.

Do wazonu można wrzucić kilka kostek lodu, odrobinę kwasku cytrynowego, aspirynę lub odżywkę do ciętych kwiatów. Dzięki temu zabiegowi kwiaty będą dłużej cieszyć oczy. Każdego dnia warto dość intensywnie spryskiwać bukiet zimną wodą, a wodę w wazonie zmieniać codziennie, aby zapobiec rozwijaniu się bakterii.

Wazon z bukietem stawiamy w chłodnym, dobrze zacienionym miejscu. Pamiętajmy też o tym, żeby w pobliżu bukietu nie było żadnych owoców – bzy wówczas szybciej więdną.

Poprzedni artykułAby gruszki nie ciemniały
Następny artykułJaki jest sekret udanej bezy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Share post:

Subscribe

Popular

Więcej poradników
Więcej poradników

Co zrobić, kiedy piekarnik szwankuje

Co zrobić, kiedy nie możesz sobie poradzić z piekarnikiem, który raz przypala dół potrawy, innym razem piecze za słabo

Co jest przydatne w podróży

Przed wakacyjnym szaleństwem warto zrobić spis niezbędnych rzeczy, które...

Jaki jest sekret udanej bezy

Beza to słodki przysmak, który niejednemu spędza sen z...

Aby gruszki nie ciemniały

Ciemniejące po przekrojeniu owoce, tracące swoją naturalną barwę, nie są zbyt apetyczne w wyglądzie i czasem nie zachęcają do skosztowania. Co zrobić, żeby gruszka po przekrojeniu nie ciemniała?