Jak przedłużyć żywotność bukietu bzu

Jak przedłużyć żywotność bukietu bzu

Jedni uwielbiają zapach bzu, innych od razu boli głowa od zbyt intensywnego aromatu. Jeśli należysz do tych pierwszych, możesz na dłużej zatrzymać świeżość delikatnych kwiatów bzu.

Przed włożeniem kwiatów do wody ich łodygi należy sparzyć wrzątkiem i podciąć po skosie ostrym nożem. Dzięki większej powierzchni łodyga będzie mogła pobierać więcej wody. Trzeba też usunąć wszystkie liście i małe gałązki, które mogą znaleźć się w wodzie.

Do wazonu można wrzucić kilka kostek lodu, odrobinę kwasku cytrynowego, aspirynę lub odżywkę do ciętych kwiatów. Dzięki temu zabiegowi kwiaty będą dłużej cieszyć oczy. Każdego dnia warto dość intensywnie spryskiwać bukiet zimną wodą, a wodę w wazonie zmieniać codziennie, aby zapobiec rozwijaniu się bakterii.

Wazon z bukietem stawiamy w chłodnym, dobrze zacienionym miejscu. Pamiętajmy też o tym, żeby w pobliżu bukietu nie było żadnych owoców – bzy wówczas szybciej więdną.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

PODOBNE

Podobne
Podobne

Stres zajadaj orzechami włoskimi

Orzechy włoskie to nieocenione źródło dobrych tłuszczów oraz zdrowe, naturalne paliwo dla naszego mózgu.

Wiesiołek, kurdybanek i inne

Zioła lecznicze w Polsce znane są od najdawniejszych czasów, w średniowieczu zielarstwo stało się odrębną gałęzią wiedzy medycznej.

Ukąszenia i użądlenia owadów

Komary i muszki, które dokuczają nam na łonie natury, żywią się ludzką krwią, więc potrafią dotkliwie nas pogryźć.

Czarna porzeczka

Pod względem zawartości witaminy C ustępuje tylko owocom dzikiej róży i rokitnika.