Szukanie igły, czyli nowego pracownika, w stogu siana, jakim jest rynek pracy, to zajęcie wyjątkowo czasochłonne i często problematyczne, a do tego również wymagające odpowiednich kompetencji i znajomości zmieniających się niuansów funkcjonowania wspomnianego rynku.

Dlatego nie warto robić tego samodzielnie, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Agencja rekrutacji, która dysponuje takimi specjalistami, to najlepsze możliwe rozwiązanie problemu wakatów w firmie.

Jak wygląda praca agencji rekrutacyjnych?

Działalność agencji rekrutacyjnej opiera się głównie na tradycyjnych procedurach pozyskiwania pracowników, które obejmują przede wszystkim organizację i przeprowadzanie standardowych rozmów kwalifikacyjnych, na podstawie których potem wybiera się najlepiej rokujących kandydatów. Niekiedy w swojej pracy agencja rekrutacyjna stosuje też bardziej zaawansowane metody rekrutacji, takie jak direct search czy executive search, polegające na bardziej bezpośrednich metodach poszukiwania pracowników. Innymi słowy: zamiast rozsyłać ogłoszenia i czekać na odpowiedzi, agencja podejmuje się samodzielnego wyszukania najlepszych kandydatów na dane stanowisko i nawiązania z nimi kontaktu, nie licząc na to, że sami się do nich zgłoszą. Takie metody rekrutacji okazują się niezwykle przydatne w przypadku specjalistycznych i kierowniczych stanowisk pracy, na które zgłasza się często mała liczba aplikantów.

Dlaczego warto korzystać z usług agencji rekrutacyjnej?

Agencja rekrutacji SalesHR, ponieważ ma za sobą lata doświadczeń w tej branży, przeprowadza wszystkie procedury rekrutacyjne szybko i sprawnie, co pozwala skrócić czas poszukiwania nowych pracowników do minimum, a jednocześnie zapewnia najlepsze możliwe efekty całego procesu. Dodatkowo agencja rekrutacyjna w ramach oferowanych przez siebie usług może zaproponować pomoc w sporządzeniu stosownej umowy, a także wdrożenie pracowników na nowym stanowisku oraz ich integrację z zespołem. Wiele takich agencji oferuje ponadto doradztwo personalne, chętnie więc stworzy ścieżkę kariery, pozwalającą w pełni wykorzystać potencjał nowego pracownika i zaspokoić jego zawodowe ambicje.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?