Jak działają agencje rekrutacyjne?

Data:

Szukanie igły, czyli nowego pracownika, w stogu siana, jakim jest rynek pracy, to zajęcie wyjątkowo czasochłonne i często problematyczne, a do tego również wymagające odpowiednich kompetencji i znajomości zmieniających się niuansów funkcjonowania wspomnianego rynku.

Dlatego nie warto robić tego samodzielnie, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Agencja rekrutacji, która dysponuje takimi specjalistami, to najlepsze możliwe rozwiązanie problemu wakatów w firmie.

Jak wygląda praca agencji rekrutacyjnych?

Działalność agencji rekrutacyjnej opiera się głównie na tradycyjnych procedurach pozyskiwania pracowników, które obejmują przede wszystkim organizację i przeprowadzanie standardowych rozmów kwalifikacyjnych, na podstawie których potem wybiera się najlepiej rokujących kandydatów. Niekiedy w swojej pracy agencja rekrutacyjna stosuje też bardziej zaawansowane metody rekrutacji, takie jak direct search czy executive search, polegające na bardziej bezpośrednich metodach poszukiwania pracowników. Innymi słowy: zamiast rozsyłać ogłoszenia i czekać na odpowiedzi, agencja podejmuje się samodzielnego wyszukania najlepszych kandydatów na dane stanowisko i nawiązania z nimi kontaktu, nie licząc na to, że sami się do nich zgłoszą. Takie metody rekrutacji okazują się niezwykle przydatne w przypadku specjalistycznych i kierowniczych stanowisk pracy, na które zgłasza się często mała liczba aplikantów.

Dlaczego warto korzystać z usług agencji rekrutacyjnej?

Agencja rekrutacji SalesHR, ponieważ ma za sobą lata doświadczeń w tej branży, przeprowadza wszystkie procedury rekrutacyjne szybko i sprawnie, co pozwala skrócić czas poszukiwania nowych pracowników do minimum, a jednocześnie zapewnia najlepsze możliwe efekty całego procesu. Dodatkowo agencja rekrutacyjna w ramach oferowanych przez siebie usług może zaproponować pomoc w sporządzeniu stosownej umowy, a także wdrożenie pracowników na nowym stanowisku oraz ich integrację z zespołem. Wiele takich agencji oferuje ponadto doradztwo personalne, chętnie więc stworzy ścieżkę kariery, pozwalającą w pełni wykorzystać potencjał nowego pracownika i zaspokoić jego zawodowe ambicje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

Subscribe

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Sport to zdrowie! Jak aktywność fizyczna wpływa na nasze samopoczucie?

Nie trzeba być maratończykiem, czy mistrzem świata w rzucie oszczepem, żeby doświadczyć satysfakcji płynącej z uprawiania sportów.

Jak urządzić małą łazienkę 3m2?

Problem z aranżacją łazienki 3m2 polega na tym, że na stosunkowo małej powierzchni musi znaleźć się kilku obowiązkowych elementów wyposażenia

Prawda o antykoncepcji awaryjnej EllaOne – co powinnaś wiedzieć

Być może słyszałaś o antykoncepcji awaryjnej EllaOne, znanej również...

Whisky a whiskey – jaka jest różnica

Whisky i Whiskey to dwa odrębne trunki, często ze sobą mylone.