Garderoba czy szafa wnękowa w sypialni

Data:

Problem z magazynowaniem rzeczy nie dotyczy jedynie właścicieli niewielkich mieszkań. Również w przestronnych domach trudno znaleźć miejsce na ubrania oraz przedmioty, których nie używamy na co dzień. Coraz częściej w naszych sypialniach pojawiają się garderoby lub szafy wnękowe, które mają rozwiązać odwieczny problem z przechowywaniem rzeczy. Który sposób jest lepszy?

Garderoba, czyli pomieszczenie w pomieszczeniu

Garderoba to nic innego jak dodatkowe pomieszczenie znajdujące się tuż obok sypialni, do którego wchodzi się bezpośrednio. Urządzenie garderoby to rzecz zupełnie dowolna. Mogą znaleźć się w niej zarówno szafy, jak i same wieszaki, półki i komody. Dysponując dużą powierzchnią garderoby, warto umieścić w niej specjalne szuflady lub komody przeznaczone do przechowywania biżuterii. Pożyczka gotówkowa pomoże w realizacji tego celu, dzięki czemu każda kobieta bez trudu zapanuje nad kolekcją kolczyków, bransoletek, pierścionków czy naszyjników.

Na komfort korzystania z garderoby niebagatelny wpływ ma także oświetlenie. Optymalnym rozwiązaniem jest jego zaprojektowanie tak, aby oprócz lamp centralnych i bocznych, odpowiedzialnych za doświetlenie wnętrza, zapewniały doskonałą widoczność także na półkach oraz w szufladach. Sposobem pozwalającym na osiągnięcie tego celu jest instalacja taśm ledowych, które wyróżniają się także niskim zużyciem energii elektrycznej.

Szafa wnękowa

Alternatywnym sposobem na optymalne zagospodarowanie przestrzeni w sypialni jest szafa wnękowa. W tym przypadku możecie skorzystać z dwóch sposobów. Pierwszym z nich jest zakup gotowych mebli, które umieścicie w sypialnianej wnęce. Niestety na to rozwiązanie mogą pozwolić sobie nieliczni, ponieważ rzadko zdarza się, że gotowa szafa idealnie wpasuje się w wymiary istniejącej wnęki. Nieco węższa szafa nie będzie problemem, ponieważ wystarczy zastosować boczne listwy maskujące, ale zbyt dużego mebla nie zmieścicie we wnęce, bez przeprowadzenia gruntownego i kosztownego remontu.

Najlepszą opcją będzie zamówienie szafy, projektowanej indywidualnie. Wówczas macie możliwość nie tylko określić preferowany wygląd mebla, ale także precyzyjnie wskazać jego wyposażenie oraz układ wnętrza. Szuflady, półki czy wieszaki mogą być rozmieszczone w niemal dowolnej konfiguracji, umożliwiając przechowywanie ubrań, ale także przedmiotów o niestandardowych rozmiarach, takich jak na przykład deska do prasowania. Reasumując, wybór pomiędzy garderobą a szafą wnękową zależy jedynie od indywidualnych oczekiwań użytkownika.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak być atrakcyjnym facetem?

Atrakcyjność jest czynnikiem, który wpływa na nasze relacje z innymi ludźmi.

Wiotka skóra na ramionach – jak ją ujędrnić?

Z jakich metod można skorzystać, by pozbyć się wiotkiej skóry na ramionach?

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Mieszkanie na wynajem powinno zostać urządzone w taki sposób, by było wygodne i atrakcyjne dla lokatorów.

Pomysły dla dziadka i babci na ich święto

Pomysły dla dziadka i babci na ich święto Obchodzony 21...