Strona głównaArtykułyEndermologia - co to?
electro

Endermologia – co to?

Zależy ci na naturalnym pozbyciu się niechcianej tkanki tłuszczowej? A może chcesz skutecznie pozbyć się cellulitu? Odpowiedzią na twoje potrzeby jest endermologia. Co to za zabieg? Czy sprawdzi się w każdym przypadku? Dowiesz się tego z naszego najnowszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Endermologia

Endermologia – co to?

Endermologia to zabieg, który zyskał zagorzałe grono fanek rosnące z roku na rok. Nic dziwnego, gdyż badania dowodzą, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy obrzękami. Dzięki temu możemy być pewni, że efekty zastosowania powyższego zabiegu będą widoczne, a co najważniejsze – zadowalające. Interesuje cię endermologia? Co to za zabieg, który sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, a obwód się zmniejsza? Dowiesz się tego z kolejnego akapitu.

Zabieg endermologii to inaczej mechaniczny masaż podciśnieniowy, który można zastosować praktycznie na każdej partii ciała, jak i twarzy. Ten innowacyjny zabieg jest metodą naturalną i nieinwazyjną, który wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii oraz najnowszą wiedzę kosmetologiczną. Tak jak wspomnieliśmy, jest nieinwazyjny, co oznacza, że aby uzyskać upragnioną sylwetkę nie musisz „kłaść się pod nóż” – wystarczy, że zdecydujesz się na endermologię. Co więcej, jest to bezbolesny i bardzo relaksujący zabieg, na który będziesz chodzić z przyjemnością.

Efekty endermologii

Masaż podciśnieniowy umożliwia redukcję cellulitu i rozstępów, modelowanie sylwetki, ograniczenie obrzęków, ale i poprawę jędrność oraz elastyczności skóry. Zadaniem zabiegu endermologicznego jest oddziaływanie na tkankę łączną, pobudzenie procesu lipolizy, pobudzenie krążenia krwi i limfy, jak i podkręcenie metabolizmu. Efekty? Ich lista jest naprawdę imponująca:

  • redukcja cellulitu i niwelowanie rozstępów,
  • odmłodzenie skóry,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  • zmniejszenie pociążowego brzuszka,
  • wymodelowanie sylwetki,
  • pobudzenie krążenia,
  • ograniczenie obrzęków,
  • rozluźnienie mięśni i zmniejszenie bólu mięśni,
  • wspomożenie mięśni po intensywnym wysiłku,
  • oczyszczenie organizmu z toksyn.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeśli zastanawiasz się nad zapisaniem na masaż podciśnieniowy mamy dobrą wiadomość. Endermlogia nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Choć, aby mieć pewność, że efekty zabiegu utrzymają się możliwie jak najdłużej należy dbać o zbilansowaną dietę, pić dużo wody oraz regularnie zażywać aktywności fizycznej. Dlaczego? Efekty endermologii będą widoczne możliwe najdłużej, jeśli będziesz prowadzić zdrowy tryb życia. Jeśli po zabiegu będziesz przyjmować za dużą ilość kalorii – niechciany tłuszczyk może wrócić.

Na czym polega zabieg endermologii?

Jak dokładnie wygląda zabieg endermologii? Przed pierwszym masażem specjalista przeprowadzi z tobą wywiad, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Oceni on także sylwetkę pod kątem liczby potrzebnych zabiegów, abyś uzyskała upragniony wygląd.

Przed rozpoczęciem endermologii zostaniesz poproszona o ubranie specjalnego kombinezonu, którego zadaniem jest oddzielenie skóry od urządzenia wykonującego zabieg. Sama endermologia trwa około 30 minut, jednak dokładny czas uzależniony jest od partii, której będzie poddany zabieg. Do endermologii wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie posiadające ssącą końcówkę, na której umieszczone są ruchome elementy pozwalające na wykonanie zaawansowanego masażu.

Za pomocą masażu podciśnieniowego mamy możliwość wymodelowania oraz zniwelowania obrzęków na przykład w obszarze ramion, brzucha, ud czy pośladków. Endermologię można wykonać także na twarzy, co pozwala na wygładzenie skóry, ograniczenie obrzęków.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zastanawiasz się jak często trzeba wykonywać zabieg oraz ile powtórzeń należy wykonać? Niestety, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, gdyż zależy od kilku aspektów. Po pierwsze, liczba zabiegów uzależniona jest od partii, którą chcemy poddać masażowi podciśnieniowemu. Ponadto ważne jest także to, jakich efektów oczekujemy, gdyż liczbę zabiegów będzie trzeba opracować nieco inaczej jeśli zależy nam na zmniejszeniu obwodu, a inaczej, jeśli zależy nam na ograniczeniu cellulitu. Zakłada się jednak, że aby zobaczyć pełnię efektów zabiegu endermologicznego należy wykonać około 10 – 12 powtórzeń. Co istotne, zabieg powinien być wykonywany dwa razy w tygodniu.

Już teraz na zabieg endermologii możesz zapisać się w salonie Bodybar na warszawskim Mokotowie, który specjalizuje się w pielęgnowaniu sylwetki oraz skóry twarzy. Zapisz się już dziś na konsultacje oraz zabieg pod numerem telefonu 22 403 02 02 lub 797 772 228.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

kategoria

Krem z retinolem – jak wybrać go dla siebie

Zanim zdecydujemy się na krem z retinolem, koniecznie musimy poznać najważniejsze kwestie dotyczące tej pielęgnacji i tego niezwykłego składnika.

Kupowanie antydepresantów na receptę online: Porady, jak robić to bezpiecznie

Pierwszym krokiem w bezpiecznym kupowaniu antydepresantów online jest wybór wiarygodnej i licencjonowanej apteki internetowej.

Efektywne zarządzanie zdrowiem pracowników – prywatna opieka medyczna dla firm

Pracownicy w pełni sił i zdrowia to bez wątpienia jeden z najważniejszych aktywów każdej firmy. Jak więc można zadbać o zdrowie swoich pracowników w sposób zarówno kompleksowy, jak i efektywny?

Męczy Cię kaszel? Sprawdź co może być jego przyczyną!

Okres jesienno-zimowy to sezon przeziębień. Wiele osób jednak często narzeka na suchość w gardle i męczący kaszel, pomimo braku infekcji.

Podobne
Podobne

Zmiany na paznokciach

Warto zadbać o zdrową dietę, regularne obcinanie paznokci, unikanie agresywnych substancji chemicznych, oraz stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych.

Wrastające paznokcie – domowe leczenie czy wizyta u podologa?

W przypadku uporczywych lub poważnych przypadków wrastających paznokci konieczne może być leczenie u dermatologa lub podologa.

Jarmuż właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania

Jest jednym z najzdrowszych warzyw liściastych. Zawiera mnóstwo witamin, minerałów i składników odżywczych

Kawa właściwości, przeciwwskazania

Smak napoju może zależeć od rodzaju ziaren, stopnia palenia, sposobu przygotowywania i jakości wody.