Strona głównaArtykułyDlaczego oświetlenie łazienkowe odgrywa tak ważną rolę?
electro

Dlaczego oświetlenie łazienkowe odgrywa tak ważną rolę?

Nowoczesna łazienka to przestrzeń wielofunkcyjna, która w ciągu jednego dnia zmienia się z funkcjonalnej, praktycznej i użytkowej w uspokajające zacisze do wypoczynku i relaksu. Aby jednak pomieszczenie to spełniało swoje zadania w należyty sposób, musi zostać odpowiednio zaaranżowane. Ważnym elementem jest światło w łazience. Jednak oświetlenie łazienkowe często jest zaniedbywane, a słabo oświetlony pokój kąpielowy może być nie najlepszym sposobem na rozpoczęcie i zakończenie każdego dnia.

Oświetlenie sufitowe i lampy kinkietowe

Większość łazienek ma zarówno oświetlenie sufitowe, jak i ścienne. Oświetlenie sufitowe może obejmować oświetlenie wpuszczane, czy tradycyjne lampy. Oświetlenie ścienne znajduje się zazwyczaj w pobliżu lustra, aby oświetlić twarz podczas nakładania makijażu, mycia zębów, golenia się lub po prostu sprawdzania, jak wyglądamy przed wyjściem z domu. Aby światło w tym pomieszczeniu było skuteczne i prawidłowo spełniało swoje funkcje, powinno być zaprojektowane w optymalny sposób.  Należy odpowiednio dobrać wielkość opraw, miejsce rozmieszczenia, rodzaj i parametry żarówek, barwę światła i jeszcze kilka innych czynników.  Jest całkiem sporo rzeczy do zaplanowania.

Lampa sufitowa łazienkowa to oprawa oświetleniowa lub seria opraw oświetleniowych umieszczonych w suficie łazienki, zazwyczaj w jej centrum. Lampy sufitowe zapewniają ogólne oświetlenie w łazience, zwykle kontrolowane przez przełącznik w pobliżu drzwi. Jest zazwyczaj głównym źródłem światła w tego typu pomieszczeniach. Jednak rzadko kiedy jedynym.

Lampy kinkietowe montowane są parami, po jednej z każdej strony lustra lub centralnie, na środku i zazwyczaj nad lustrem i umywalką. Montuje się je bezpośrednio do ściany i blisko niej.  Kinkiety stanowią doskonałe źródło oświetlenia, które idealnie sprawdza się podczas wykonywania codziennych czynności. Ponieważ lampy ścienne są zazwyczaj umieszczone na poziomie głowy lub nieco wyżej, są bardziej widoczne niż inne rodzaje oświetlenia łazienkowego. Sprawia to, że produkty tego typu są również elementem dekoracyjnym, ozdobnym dodatkiem nadającym pomieszczeniu stylu i charakteru.

Więcej artykułów o roli oświetlenia w aranżacji wnętrz znajdziesz na: https://wdomuzogrodem.pl/wyposazenie-wnetrz/oswietlenie/

Oświetlenie akcentujące i zadaniowe

Oświetlenie akcentujące ma na celu nadanie łazience określonego charakteru lub podkreślenie konkretnego miejsca w Twojej przestrzeni. Nie oświetli całego pomieszczenia, ale może pomóc w stworzeniu nastroju i klimatu. Jest świetną okazją do bycia nieco bardziej eksperymentalnym wyborem. Może być sposobem, aby pokazać daną cechę architektoniczną lub element aranżacji, który chcemy wyeksponować.

Zainstaluj oświetlenie akcentujące w miejscu, które podkreśli najbardziej wyjątkowe, wyszukane szczegóły przestrzeni. W większej łazience, w której jest miejsce na różnorodne wyposażenie, mała lampa może dodać dużo ciepła i stanowić tymczasowe źródło światła, które można łatwo przenosić w trakcie zmiany wystroju.

Oświetlenie zadaniowe to światło w Twojej łazience, które ma na celu pomóc Ci w wykonaniu codziennych czynności i zadań. Zazwyczaj znajduje się w pobliżu Twojej toaletki, ale możesz je również znaleźć pod prysznicem, czy w okolicach wanny. Oświetlenie to powinno być dostatecznie jasne, a zarazem ciepłe.

Więcej o aranżacji łazienki i salonu kąpielowego przeczytasz tu: https://wdomuzogrodem.pl/pomieszczenia/lazienka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

kategoria

Najlepsza piłka do siatkówki

Piłki do siatkówki Mikasa od lat są uważane za najlepsze piłki do gry w siatkówkę, polecane do gry na zewnątrz, na plaży, jak i na hali sportowej.

Tachykardia

Tachykardia jest jednym z najczęstszych zaburzeń rytmu serca, które polega na nieprawidłowo szybkim rytmie serca, który przekracza normy dla danej grupy wiekowej.

Pryszcze pod nosem i wokół ust – przyczyny i jak się ich pozbyć?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego akurat w okolicy ust pojawiają się nieestetyczne pryszcze. Specjaliści wskazują na kilka kluczowych przyczyn, które mogą przyczyniać się do tego problemu.

Jak stworzyć wyjątkową koszulkę z własnym nadrukiem

Marzysz o koszulce, która wyrazi Twoją osobowość i styl? Nic prostszego! Tworzenie własnej koszulki z nadrukiem to świetny sposób na dodanie osobistego akcentu do garderoby.

Podobne
Podobne

Zmiany na paznokciach

Warto zadbać o zdrową dietę, regularne obcinanie paznokci, unikanie agresywnych substancji chemicznych, oraz stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych.

Wrastające paznokcie – domowe leczenie czy wizyta u podologa?

W przypadku uporczywych lub poważnych przypadków wrastających paznokci konieczne może być leczenie u dermatologa lub podologa.

Jarmuż właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania

Jest jednym z najzdrowszych warzyw liściastych. Zawiera mnóstwo witamin, minerałów i składników odżywczych

Kawa właściwości, przeciwwskazania

Smak napoju może zależeć od rodzaju ziaren, stopnia palenia, sposobu przygotowywania i jakości wody.