Choć wydaje się oczywiste, że wybór stomatologa powinien być podyktowany jego umiejętnościami i dobrze dopasowaną ofertą leczenia, finalnie znalezienie dentysty idealnego może być trudne. W końcu szukamy fachowca dla całej rodziny. Stomatologa, który zaoferuje również odpowiednie podejście oraz jakość wykonywanych usług.

Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas wybierania stomatologa? Jak znaleźć dentystę, który poradzi sobie nie tylko z pacjentem dorosłym, ale i tym najmłodszym?

Klinika przyjazna dorosłym i dzieciom

Szukając dentysty dla całej rodziny warto zwracać uwagę na ofertę placówek, które zajmują się zarówno leczeniem dorosłych, jak i dzieci. Przeważnie taka informacja zostaje wyszczególniona w ofercie wybranej kliniki, tak jak na stronie gabinetu stomatologicznego w Gdyni – http://dentalsand.pl/.

Dlaczego to takie ważne? Ze względu na dzieci, które w szczególności przed pierwszą wizytą w gabinecie dentystycznym odczuwają największy strach. Potrzebują zatem przyjaznej atmosfery, stomatologa o życzliwym podejściu, będącego w stanie wszystko wyjaśnić i pokazać, najlepiej poprzez zabawę. Możliwość odbycia pierwszej wizyty zapoznawczej, jeszcze bez zajmowania się konkretnym leczeniem, to dla dziecka bardzo ważny etap przygotowania do regularnych kontroli stomatologicznych.

Sprzęt, badania, zabiegi i nowości technologiczne

Stres przed wizytą u stomatologa odczuwają zarówno dzieci, jak i dorośli. Często jest on związany z wizją bolesnych i nieprzyjemnych zabiegów oraz czasochłonnego leczenia. Jednak gabinet, w którym można liczyć nie tylko na profesjonalny sprzęt, ale i zastosowanie nowoczesnych metod leczenia, w tym wykorzystanie nowinek technologicznych, oznacza zminimalizowane ryzyko nieprzyjemnych dla pacjenta zabiegów dentystycznych.

Jeśli na stronie kliniki można znaleźć ogólne informacje na temat wykorzystywanych sprzętów czy stosowanych nowości w dziedzinie stomatologii, to znak, że rodzina trafi w dobre ręce.

Przyjazna recepcja

Na wizytę stomatologiczną przychodzimy często nieco przed czasem. Bywa to również spowodowane koniecznością np. zastosowania konkretnych procedur medycznych, po których musi upłynąć dany czas, aby rozpocząć już właściwe leczenie. Recepcja to zatem punkt, w którym nie tylko ustalamy termin kolejnej wizyty, ale i z niecierpliwością czekamy na zabieg.

Przyjazna atmosfera, odpowiednie podejście osób pracujących w recepcji, a także kącik do zabawy dla dzieci. Te elementy mają znaczenie dla radzenia sobie ze strachem i stresem tuż przed zajęciem miejsca na fotelu dentystycznym. Gdy można się zrelaksować, łatwiej o komfortowe leczenie.

Specjalizacja lekarza dentysty, ceny za leczenie i dostępność terminów – te elementy są dla wielu oczywiste, jednak powyższe wskazówki również warto wziąć pod uwagę, aby regularne wizyty dla całej rodziny nie kojarzyły się jedynie z przykrym obowiązkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?