Dekoracja okien – na jaką warto się zdecydować?

Data:

Czujesz, że Twoje wnętrza potrzebują odmiany? Znudziła Ci się stara aranżacja i chcesz wprowadzić do domu odrobinę nowości? Nie stać Cię jednak na generalny remont ani wymianę starych sprzętów? W takim wypadku idealnie sprawdzi się nowa dekoracja okienna, która zachwyci wszystkich domowników oraz gości. W naszym dzisiejszym poradniku dowiesz się, jaką najlepiej wybrać.

Po co nam dekoracja okien?

Główną funkcją każdej dekoracji jest podniesienie walorów estetycznych danego wnętrza. Gustowny dodatek na okno może sprawić, że przebywanie w danym pokoju będzie dużo przyjemniejsze. Nie jest to jednak jego jedyne zadanie. Dekoracja okienna może również regulować dostęp światła do pomieszczenia, a także chronić Twoją prywatność. Dzięki niej żaden ciekawski przechodzień nie będzie mógł zajrzeć do środka Twojego domowego zacisza. Za pomocą dekoracji możesz więc stworzyć swój własny, prywatny azyl.

Jakie rodzaje okiennych dekoracji wyróżniamy?

Zanim zdecydujesz się na jedno konkretne rozwiązanie, najpierw musisz dowiedzieć się, jakie rodzaje dekoracji okiennych rozróżniamy.

Firany

To lekkie i zwiewne tkaniny, które wiesza się na karniszu. Są subtelne i delikatne. Na rynku dostępne są zarówno prostsze wersje firanek, jak i te bogatsze i bardziej dekoracyjne, np. z dodatkiem koronki czy modele całkowicie ażurowe. Mogą występować w wersjach krótszych i dłuższych.

Zasłony

Choć zasłony są wieszane na karniszach, tak samo jak firanki, to bardzo się od nich różnią. Zwykle są to dłuższe i cięższe tkaniny. Przesłonięcie nimi całego okna powoduje znaczne ograniczenie dostępu światła do wnętrza pomieszczenia.

Rolety rzymskie

Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań jest zamontowanie w swoich oknach tzw. rolet rzymskich. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli rolety rzymskie po rozwinięciu układają się w dekoracyjne fałdy.

Jeśli wciąż nie możesz zdecydować się na konkretny rodzaj dekoracji okiennej, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Fachową poradą w tej kwestii wesprze Cię np. Pracownia z Pasją – http://www.pracowniazpasja.pl/. To miejsce prowadzone przez specjalistów, którzy pomogą Ci stworzyć praktyczną, a zarazem piękną dekorację Twoich okien.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Dlaczego oświetlenie łazienkowe odgrywa tak ważną rolę?

Oświetlenie łazienkowe często jest zaniedbywane, a słabo oświetlony pokój kąpielowy może być nie najlepszym sposobem na rozpoczęcie i zakończenie każdego dnia

Dlaczego dobrze dobrane obuwie dziecięce ma tak duże znaczenie?

O stopy trzeba dbać zawsze, ale w przypadku małych dzieci jest to szczególnie ważne.

Czy warto kupować kosmetyki w internecie?

Zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Co klienci cenią w nich najbardziej?

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

Jak korzystać z ogrzewania, by unikać strat ciepła i tym samym płacić mniej?