Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią święta i długie weekendy, a także pierwsze wakacyjne urlopy. Wiele opiekunek niemieckich seniorów czas ten zamierza wykorzystać do odwiedzenia najbliższych w Polsce. Zazwyczaj takie odwiedziny trwają kilka tygodni, co oznacza, że ich podopieczny potrzebować będą nowej opiekunki – nie na stałe, ale na okres urlopu tej zatrudnionej na pełny etat. Na czym polega bycie zmienniczką i czy warto nią zostać?

Dla kogo jest praca zmienniczki?

Praca zmienniczki to zazwyczaj ta na kilka tygodni, najczęściej na około miesiąc. W tym czasie przejmuje się obowiązki (wszystkie) osoby zatrudnionej na stałe, która wyjeżdża na urlop. Oznacza to, że nie jest to praca na stałe i nie można jej tak traktować. Szukając takiej, o wiele lepiej jest zajrzeć na opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek-osob-starszych i znaleźć anons, który gwarantuje, że praca opiekunki w Niemczech będzie tą na dłuższy okres – zazwyczaj kontrakt podpisywany jest na minimum rok. Z oferty zmienniczki warto natomiast skorzystać, jeśli:

  • chce się sprawdzić, jak wygląda ta praca w praktyce,
  • przetestować, czy poradzi sobie z tęsknotą za bliskimi i życiem w innym kraju,
  • szuka się zajęcia sezonowego np. na okres wakacji
  • chce się dorobić do podstawowej pensji; pracę zmienniczek chętnie podejmują np. nauczycielki, które mają wolne latem;
  • chce się zdobyć doświadczenie lub je powiększyć.
Czy warto zostać zmienniczką?
Czy warto zostać zmienniczką?

Gdzie szukać pracy jako zmienniczka?

Oferty pracy dla zmienniczek pojawiają się w wielu miejscach. Często można się z nimi spotkać na forach i grupach opiekunek osób starszych, polskich i niemieckich portalach ogłoszeniowych i internetowych giełdach pracy. Zdarza się, że anons umieszcza sama opiekunka, która szuka dla siebie zastępstwa.

Chcąc jednak mieć pewność, że zatrudnienie będzie legalne, a jego warunki od początku jasne, warto skorzystać z oferty wyspecjalizowanych agencji. Na ich stronach w dziale oferty pracy z łatwością można odnaleźć anonse proponujące czasowe zatrudnienie np. na okres świąt wielkanocnych, długiego weekendu majowego, a nawet wakacji.

Są one skonstruowane w przejrzysty sposób, dzięki czemu od razu można sprawdzić, jakie wymagania ma pracodawca i czy się je spełnia. Ważne jest również to, że ogłoszenia te zawierają warunki zatrudnienia m.in. informacje o pensji, zakwaterowaniu, wyżywieniu. W dopełnieniu wszystkich formalności, a także w przypadku ewentualnych problemów można liczyć na pomoc agencji.

Czy warto zostać zmienniczką?
Czy warto zostać zmienniczką?

Jak przygotować się do roli zmienniczki?

Aby praca na zastępstwie upłynęła w miłej atmosferze i bez problemu, warto się do niej przygotować. Wymaga to ścisłej współpracy z opiekunką zatrudnioną na stałe. Powinna ona przekazać miejsce pracy, opisać i wdrożyć zmienniczkę w plan dnia seniora, jego dietę, aktywności, życie społeczne. Obowiązkowo musi również przekazać kontakty do rodziny, lekarzy, służb medycznych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PODOBNE

Udostępnij

Podobne do tego
Podobne do tego

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej?

Zainteresowanie pracą zdalną jest tak duże, że otrzymanie wymarzonego stanowiska może być bardzo trudne.

Jaki prezent na narodziny dziecka?

Najlepiej postawić na podstawowe, szybko zużywające się produkty

Kanapa do poczekalni fryzjerskiej. Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Jaką kanapę wybrać do klasycznych pomieszczeń? Na co zwrócić uwagę?

Chirurgia stomatologiczna – na czym polega?

Jakie zabiegi można wykonywać w ramach chirurgii stomatologicznej?