Czy butelka filtrująca wodę może zmienić świat?

Data:

Jak wiadomo, każda zmiana potrzebuje pierwszego kroku. Może to być coś, co teoretycznie jest tylko kroplą, ale po jakimś czasie stanie się oceanem nowych możliwości. Takim przykładem może być butelka z filtrem. Zmiany czas zacząć!

Butelka filtrująca na wodę – w trosce o planetę

Polacy średnio zużywają 160 kg opakowań jednorazowych rocznie, w Unii Europejskiej średnia ta jest jeszcze wyższa i wynosi aż 180 kg. Niezrównoważona konsumpcja, nadmiar plastiku, konsumpcjonizm oraz szybkie tempo życia (rozwój wielu obszarów pomimo ograniczeń, jakie stwarza planeta) – to wszystko znacząco wpłynęło na aktualny stan planety. Skoki temperatur, topnienie lodowców, ogromne pożary – to wszystko skutki negatywnej działalności człowieka. Ale przecież możemy jeszcze powstrzymać te zmiany. Ponieważ budowanie nawyków, przedefiniowanie potrzeb i realizacja założeń zrównoważonej konsumpcji będzie początkiem wielkiej, pozytywnej ewolucji.

Przykładem takiego proekologicznego rozwiązania, które może wdrożyć każdy z nas może okazać się używanie butelki filtrującej wielokrotnego użytku. W jaki sposób? Spożywanie wody gazowanej w jednorazowych opakowaniach bezpośrednio przyczynia się do odkładania plastiku, w skali miesiąca nawet na poziomie 5 kg! Tak niewinna czynność może rocznie „dołożyć” naszej planecie aż 60 kg szkodliwego tworzywa.
Dlatego tak ważne jest działanie tu i teraz pojedynczych jednostek. Zastąpienie wody w jednorazowych opakowaniach filtrowaną wodą kranową jest naprawdę proste, a już pierwszego dnia odciąża naszą planetę. Korzystanie z butelki filtrującej nie jest ani trudne, ani skomplikowane. Wystarczy butelka wielokrotnego użytku, filtr (z naturalnym węglem aktywnym z łupin kokosa) oraz woda kranowa. Po prostu wlej wodę do butelki, a zamontowany w niej filtr zajmie się resztą (m.in. usunie smak i zapach chloru, pozostawi niezmienioną ilość minerałów naturalnie występujących w wodzie kranowej – głównie magnez oraz wapń).

Butelka z filtrem zapewni odpowiednią jakość życia

Butelka filtrująca wodę to przykład rozwiązania, które może zniwelować wiele problemów współczesnego świata. Pierwszy -związany z troską o środowisko – udało nam się wyjaśnić, ale w jaki sposób butelka filtrująca może pozytywnie wpłynąć na jakość twojego codziennego życia?
Wiadomo, jak istotną sprawą jest odpowiednie nawodnienie, niestety sporo osób nadal kompletnie o tym zapomina. W zależności od kilku czynników każdy człowiek powinien pić od 1,5 do 2,5 l wody dziennie. Butelka na wodę może w tym pomóc. Jest lekka, poręczna i działa wszędzie – wszędzie tam, gdzie zabierzemy ją ze sobą. Dlatego poziom wody można uzupełniać, zarówno siedząc w domu, jak i na uczelni, w pracy, na spacerze, na treningu… a nawet na wakacjach (butelka filtrująca występuje w 3 wygodnych rozmiarach: 0,3 l, 0,5 l oraz 0,7 l). Nie każda poważna zmiana musi być trudna i właśnie takim przykładem może być butelka filtrująca wodę. Działa szybko i pomaga troszczyć się nie tylko o siebie, ale i o przyszłość naszej planety! Czas zacząć pozytywną ewolucję przyzwyczajeń i budować świadome nawyki konsumpcyjne od dziś.

Rozwiązania takie jak butelka z filtrem znajdziesz na stronie https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij

PODOBNE

Podobne do tego
Podobne do tego

Pomysły dla dziadka i babci na ich święto

Pomysły dla dziadka i babci na ich święto Obchodzony 21...

Kiedy zdecydować się na wysyłkę paletową?

Zdecydowana większość towarów jest bez problemu transportowana przez firmy kurierskie

Soczewki kontaktowe – jak dobrać?

Dzisiejszy sprzęt to możliwość niesamowicie skutecznego diagnozowania problemów ze wzrokiem.

Performance marketing – czy wiesz, jak działa?

Performance marketing umożliwia Ci rozliczanie się za efekty, nie płacisz za wyświetlenia, a za konwersję